Kategorijos

3D spausdintuvai NASAI pagamino picą

Po ilgai trukusio laukimo, kompanija Systems and Materials Research Corporation pagaliau parodė savo įdirbį ir rezultatas, nors ir nebūdamas galutinis, sužavėjo NASA – dabar kosmonautai gali tikėtis, jog ateityje 3D spausdintuvai jiems teiks dar daugiau maisto produktų. Parodoje SXSW Eco 2013 pristatyti įrenginiai dar bus tobulinami, kadangi dabartinis rezultatas nevisiškai tenkina kompaniją – 3D spausdintuvai picos gamybai kolkas naudoją tik tešlą, sūrį ir pomidorų padažą, tačiau planuojama konfiguruoti ne tik produktus, bet ir tobulinti jų skonį.

Beje, tokiu būdu gaminamas maistas jau nebėra didelė naujovė – dar pavasarį sklidusios kalbos apie įvairesnius ingridientų naudojimus bei tobulesnius tekstūrų sprendimus neįprastoje maisto gamyboje dabar įgauna vis didesnį pagreitį. Įdomus faktas, jog daugelis vartotojų, ko gero, nė nenutuokia, jog 3D spausdinamas maistas kuris laikas guli parduotuvių lentynose – pavyzdžiui, 3D spausdintuvai yra prisidėję prie mikrobanginėse šildomų sausainių gamybos, kurie buvo sėkmingai pardavinėjami Nyderlanduose, o dar praėjusią vasarą Google savo darbuotojams pasiūliusi spausdintų makaronų. Visi pirmieji 3D gaminimo pavyzdžiai pasižymėjo nesudėtinga sudėtimi, tačiau jau dabar galvojama ne tik apie papildomų ingridientų naudojimą, bet ir apie pačio proceso spartinimo galimybes. Daugelis klausia, kiek tokia gamyba racionali ir pravarti vartotojui? Kasdieniam vartojimui, ko gero, nesvarbi, tačiau yra viena sfera, kurioje 3D spausdintuvai turės nepamainomą populiarumą – tai kosmosas.

Spausdintuvai bus puiki alternatyva kosmoso erdvėse dėl taupaus vietos naudojimo bei platesnio maisto raciono pasiūlymo galimybės – pasak Michelle Terfansky, astronautai jau dabar skundžiasi nuobodžiais maisto daviniais ir galimybė valgyti spausdintą maistą ne tik praplėstų skonių įvairovę, bet ir leistų jaustis lyg namie, nepriklausomai nuo to, ar astronautai būtų Mėnulyje ar Marse. Michelle Terfansky 3D spausdinimo galimybes įvardina kaip dvasinės būklės ir geros savijautos kėlimo faktorių.

Ir maisto gaminimo galimybės yra toli gražu ne viskas – kitais metais NASA žada į kosmosą paleistį 3D spausdintuvą, kuris pagamintų visas astronautams reikalingas priemones ar detales. Atrodo, nesvarumo būsena nebebus svarbus rodiklis ir ateityje galima tikėtis dar didesnių inovacijų kosmoso erdvėse.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *