Kategorijos

7 didžiausios vejos įrengimo klaidos

Šiais laikais žmonės savo aplinkai skiria vis daugiau dėmesio. Jau praėjo tie laikai kai beveik visa gyvenamojo namofoto1 aplinka būdavo apsėta bulvėmis, daržovėmis ar dideliais vaismedžiais. Vis daugiau žmonių savo erdvę puošia dekoratyviniais augalais, gėlynais bei sėja dekoratyvinę veją.

Norime Jums pateikti 7 dažniausiai daromas klaidas sėjant veją.

  1. Neišnaikinamos piktžolės

Piktžolės, yra bene didžiausias vejos „parazitas“.  Norint turėti gražų kilimą, reikia išnaikinti visas senoje žolėje esančias piktžoles. Jos naikinamos herbicidais. Jei planuojate papildomai užsivežti juodžemio, išlyginkite jį ir palikite sudygti piktžolėms. Joms sudygus viskas vėl nupurškiama herbicidais. Ir tik išnaikinus piktžoles galia galvoti apie vejos sėjimą.

  1. Netinkama dirva.

Visada būtina įvertinti dirvos augalines savybes. Jei yra galimybė, išsimatuokite dirvos rūgštingumą. Jis turėtų būti nuo 5,5 iki 6,5 PH.

Taip pat vertėtų žinoti, kad geras juodžemis pigiai nekainuoja. Jei taupysite, ir rinksitės pigiausią juodžemį, rizikuojate, kad vėliau veja dygs netolygiai arba išretės.

  1. Blogai išlyginamas pagrindas.

Pagrindo lyginimas sunkiausia vejos įrengimo dalis. Būtina suformuoti  vandens nutekėjimus. Kitu atveju kaupsis vanduo ir tuose vietose veja pradės geltonuoti. Pagrindas turi būti lyginamas taip, kad vanduo tekėtų į šonus, ir nesikauptų vejos viduryje. Jei žemesnėse vietose vis tiek kaupsis vanduo, vertėtų prieš tai pagalvoti apie drenažą. Paprasčiausias drenažo variantas būtų iškasti apie 1m gylio duobė vandens kaupimosi vietoje, suberti apie 50cm keramzito, 25 cm žvyro ir 25cm juodžemio.

  1. Netinkamai arba blogai suvoluotas pagrindas

Voluoti reikia ruošiant pagrindą ir apsėjus veją. Ruošiant pagrindą voluojama tam, kad pasimatytų nelygumai, o apsėjus plotą dar kartą viskas keliolika kartų voluojama, kad sėklos foto6susispaustų su dirva. Volas turėtų būti 80-110 kg. svorio.

  1.  Netinkamos vejos sėklos

Labai svarbu pasirinkti tinkamas vejos sėklas.  Vietose, kuriuose laikosi pavėsis vertėtų naudoti mišinius skirtus augti pavėsyje, saulėtose vietose geriau tinka mišiniai kurie atsparesni karščiams.

Taip pat reiktų įvertinti ir geografinę zoną. Vejos įrengimas Klaipėdoje ir Vilniuje gali skirtis dėl jūrinio ir žemyninio klimato. Tinkamą vejos sėklų mišinį Jums padės pasirinkti sėklų pardavėjai.

  1. Per žemas arba per aukštas pirmasis pjovimas.

Veją reiktų pjauti jai sudygus iki 9-10cm aukščio. Pirmas pjovimas daromas apie 7 cm aukštyje. Pjaunant žemiau, didelė tikimybė, kad vejapjovė išraus dar jaunus, neįsišaknijusius daigelius. Vėliau veja pjaunama kas kart mažinant pjovimo aukštį. Tai yra 6, 5, 4… cm kol pasiekiamas darbinis pjovimo aukštis.

  1. Neužtikrinamas laistymas

Geriausia sėti veją nuo ankstyvo pavasario, iki gegužės vidurio bei nuo rugpjūčio pradžios iki rugsėjo pabaigos. Jei vejos įrengimas atliekamas vidurvasaryje, būtinas pastovus laistymas. Laistoma vakarais, gausiai, kad apie 20cm dirvožemio būtų drėgna. Nelaistykite vejos diena, nes nudeginsite šakneles.

Vejos įrengimą geriausia patikėti žmonėms, kurie jau turi patirties ir įgūdžių šiame procese. Bet jei veją įsirenginėsite savo jėgomis, svarbiausia neskubėti ir šį darbą atlikti tinkamai, kad vėliau netektų gailėtis, jog buvo blogai suvoluotas pagrindas, neišnaikintos piktžolės ar pasirinkto blogos sėklos.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *