Apie meilę, seksą ir santykius

Kas pirmiau ateina: meilė ar seksas? Senų laikų žmonės pultu piestu teigdami, kad pirmiau ateina meilė, vestuvės ir tik tuomet seksas! Tačiau nereikėjo laukti nei kelių kartų, kai jau dabar jų vaikai mąsto visiškai priešingai: pirmiau turi išbandyti seksą su tuo žmogumi, o tik vėliau gyvenant kartu pamatysi ar jį myli. Ir tik tuomet, pačiame paskutiniame žingsnyje seks vedybos. Tai kur gi teisybė?

Teisybės yra pas abi pusės. Vyresnio amžiaus žmonės savo gyvenimo epochoje neklydo naudodami būtent jų ginamą gyvenimo modelį. Kodėl? Pati svarbiausia priežastis – vertybės. Tuo metu didžiausia gėda būtų buvusi ant visos kaimo bendruomenės, jeigu tik susituokęs išsiskirtum. Todėl šeimos sugebėdavo atleisti net neištikimybes, kad tik išsaugoti ir nesugriauti šeimos. Tai jeigu net ir tokiais atvejais šeima išsaugoma, tai tikrint ar partneris bus geras lovoje juk nėra prasmės? Požiūris buvo toks, kad išgyvensim kartu bet kokiomis sąlygomis, o ir ta meilė ateis jei jos dar nėra. Šių dienų vertybės ir požiūris keičiasi: šeimas gali iširti dėl menkiausių priežasčių, jau nekalbant apie išdavystę, o skyrybos nėra jau toks gėdingas reikalas, paimi ir išsiskiri… Kadangi santuoka tapo tokia trapi ir pažeidžiama, jaunimas iki ėjimo į bažnyčia nori įsitikinti, ar seksas bus tikrai geras su partneriu, ar tikrai jį mylių ir tai nėra vien tik aistra ar susižavėjimas.

Tokie esminiai vertybių ir pažiūrų pasikeitimai labai svarbiai įtakoja tarpusavio žmonių elgseną. Ar tai gerai, ar blogai – teigti negalime, tačiau faktas tas, kad daugeliu atveju tai daroma dėl dorų ketinimų – sukurti tvirtą santuoką, kuri truktų tiek, kiek ir turi – iki mirtis išskirs! Todėl nepulkime teisti ar smerkti – tiesiog mokykimės saugoti vertybes bet kokiomis sąlygomis! Jeigu bus darna šeimoje ir laiminga santuoka – tai apie blogą seksa net kalbos negali būti! Yra prieštaraujančių? Be reikalo, geras seksas, kaip ir važiavimas dviračiu – išmokstamas reikalas, o kai dar pilna įvairiausių šviečiamųjų tinklapių apie seksą, meilę ir santykius.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.