Kategorijos

Archeologijos paslaugos pritaikytos verslui

 

DSC_6149Archeologai tiria archeologinį paveldą nuo priešistorinių laikų iki XIX a. Archeologai padeda spręsti įvairias verslo klientų problemas kylančias dėl paveldo. Didelę patirtį turintys archeologai vykdo įvairaus masto ir sudėtingumo archeologinius projektus. Tyrimus atlieka miestų istorinėse dalyse, dvarvietėse, senovės gyvenvietėse, kapinynuose, piliakalniuose ir kitose kultūros paveldo objektų teritorijose.

Archeologiniai tyrimai – archeologiniai kasinėjimai ir žvalgymai (ardomieji tyrimai), kuriais siekiama moksliškai ištirti žemėje, po vandeniu ar iš dalies po vandeniu esančius archeologinius objektus ir surinkti informaciją apie išlikusias, pakitusias ar prarastas archeologinio pobūdžio vertingąsias savybes, nustatyti nekilnojamosios kultūros vertybės istorinę raidą patvirtinančius faktus, juos apibendrinti ir dokumentuoti. Archeologiniai tyrimai pagal pobūdį skirstomi į šias rūšis: archeologinius žvalgymus, archeologinius žvalgomuosius tyrinėjimus ir archeologinius tyrinėjimus.

Archeologiniai žvalgymai – nedidelės apimties archeologiniai tyrimai, atliekami aiškiai nustatytame žemės paviršiaus plote, judintame grunte arba aiškiai nustatytame grunto gylyje, siekiant surinkti duomenis apie archeologinio paveldo objektus, archeologines vertybes. Šie tyrimai dažniausiai taikomi tiesiant įvairias komunikacijų linijas, klojant paviršiaus dangas, judinant žemės sluoksnius, atliekant tvarkybos ar statybos darbus archeologinio paveldo objektų aplinkoje.

Žvalgomieji archeologiniai tyrimai – nedidelės apimties archeologiniai tyrimai, kuriais siekiama aptikti naujus archeologinio paveldo objektus, juos lokalizuoti, nustatyti kultūrinio sluoksnio ar archeologinio paveldo objektų būklę (išlikimo laipsnį), archeologinio pobūdžio vertingąsias savybes, chronologiją, kultūrinio sluoksnio storį, jo paplitimo ir archeologinių objektų teritorijų ar apsaugos zonų ribas. Šie tyrimai dažniausiai taikomi dar netirtuose archeologinio paveldo objektų vietose ir jų aplinkoje, kai planuojami tvarkybos ar statybos darbai, atliekant tvarkybos ar statybos darbus aptinkamos archeologinio pobūdžio vertingosios savybės, tikslinat žinomų archeologinių objektų teritorijas, siekiant surasti ir išsaugoti naujus archeologinio paveldo objektus.

Detalieji archeologiniai tyrimai – plačios apimties archeologiniai tyrimai, kuriais siekiama surinkti išsamius duomenis apie tiriamus objektus. Šių tyrimų metu dažniausiai tiriamas visas planuojamų žemės judinimo darbų plotas siekiant maksimaliai ištirti objektą.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *