Kategorijos

Balansiniai dviratukai jūsų vaikučiams

Balansiniai dviratukaiVaikai užauga akimirksniu. Nespėjame apsidairyti, o atrodytų ką tik pradėjęs šliaužioti vaikutis jau kieme spardo kamuolį. Su tuo susiduria kiekvieni tėveliai. Ir be jokios abejonės, kad kiekviena nauja diena visuomet yra kupina nepamirštamų įspūdžių ir smagių akimirkų. Tačiau taip pat greita vaiko raida yra tiesiogiai susijusi ir su besikeičiančiais vaiko poreikiais, gebėjimais ir laiko praleidimo būdais. Jei vaikutis, kuriam yra vos pusė metukų, kuo puikiausiai jaučiasi žaisdamas su barškučiu rankose, tai metukų sulaukusiam vaikučiui toks užsiėmimas nebeatrodys įdomus ir jis kur kas mieliau rinksis kitokio pobūdžio jį supančio pasaulio pažinimo būdus. Trumpiau tariant, kiekvienas naujas vaikučio gyvenimo etapas atneša vis ką nors nauja, todėl tėveliai turėtų laiku pastebėti besikeičiančius vaiko poreikius, į kuriuos atsižvelgdami jie parinktų ir tinkamus žaidimus bei papildomas vystymuisi reikalingas priemones.

Pavyzdžiui, jei jūsų vaikučiui sukako dveji metukai, jis neabejotinai tvirtai stovi ant savo kojyčių ir gali nueiti labai ilgus atstumus. Dviejų metų vaikai įprastai moka ištarti ne vieną žodį ir puikiai išreikšti savo poreikius. Be to, tokio amžiaus vaikai yra fiziškai tvirtesni ir energingesni. Jie kur kas daugiau supranta ir turi geresnius savisaugos gebėjimus. Taigi, neretai dvejų metukų sulaukusiems vaikams yra nuperkami balansiniai dviratukai, apie kuriuos turbūt ir jūs ne kartą esate girdėję ar bent jau juos matę.

Balansiniai dviratukai yra įprastinio dviratuko analogija, kuri neturi pedalų. Žinoma, balansiniai dviratukai skiriasi ir savo svoriu – jie yra lengvesni, todėl jais yra kur kas lengviau balansuoti. Dėl šios priežasties vaikai, kurie pirmiausia pradeda važinėti balansiniais dviratukais, vėliau kur kas lengviau pripranta prie tradicinio tipo vaikams skirtų dviračių, turinčių pedalus. Be abejo, nereikėtų pamiršti, kad balansiniais dviratukais važinėjantys vaikai ima labiau pasitikėti savo jėgomis, išmoksta geriau laikyti pusiausvyrą ir būna tvirtesni.

Taigi, kaip jau supratote – skirtingame amžiuje reikėtų rinktis ir atitinkamus žaislus bei kitas fizinio lavinimo priemones. Jei tam skirsite pakankamai daug dėmesio, užtikrinsite, kad jūsų vaikutis vystytųsi tinkamai, augtų saugioje aplinkoje ir mėgautųsi savo vaikyste.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *