Buhalterinė apskaita nuotoliniu būdu: už ar prieš?

Buhalterine apskaita VilniusVisi esame įpratę, kad įmonėje darbo vietą turi buhalteris, kuris tvarko visus įmonės finansinius reikalus ir priima finansinius sprendimus, ypač, jei įmonė yra vidutinė arba didelė. Tačiau šiandien, kai nuolat sukuriami nauji vis pažangesni, plačiau pritaikomi ir funkcionalesni įrankiai, dažnai buhalteriai dienų neleidžia biure su kitais darbuotojais.

Vis dažniau įmonės buhalteriai arba buhalterinės apskaitos tvarkymo paslaugas teikiančios įmonės finansines veiklas registruoja, sistemina, interpretuoja, ataskaitas sudarinėja ir kitus finansinius darbus atlieka nuotoliniu būdu.

Jei įmonė apskaitą vesti samdo kitą įmonę, nuotolinis būdas nieko nestebina, tačiau net ir pasirinkus tokią formą, reikalingi nuolatiniai susitikimai, kurių metu aptariama situacija, planai, perduodami dokumentai, ataskaitos ir pan. Tačiau, kai nuotoliniu būdu dirba įmonės buhalteris – tai jau keisčiau, tačiau šiuolaikinės technologijos tai leidžia įgyvendinti nesunkiai.

Šiandien galima rinktis specialią buhalterinės apskaitos programinę įrangą, veikiančią serveryje, prie kurio gali jungtis visi asmenys, kuriems suteikta tokia prieiga. Prie tokios programinės įrangos galima jungtis per bet kurį įrenginį bet kurioje vietoje, kur yra interneto ryšys. Į serverį informaciją apie įmonės finansines veiklas suvesti gali vadovas, padalinių vadovai, kiti darbuotojai, o informaciją apdoroti, ataskaitas sudaryti buhalteris arba samdoma įmonė. Tai garantuoja greitesnę komunikaciją, sklandumą ir laiko taupymą – vadovui nereikia važinėti į susitikimus su buhalteriu. Todėl nesvarbu, kur yra įsikūrusi įmonė, ji gali rinktis: tvarkyti buhalterinę apskaitą Vilniuje, įmonės veiklos vietovėje ar nedideliame miestelyje.

Taigi, šiandieninės technologijos atvėrė galimybes greitinti įmonės valdymo procesus, taupyti laiką ir lengvinti komunikaciją tarp įmonės ir jos finansines veiklas prižiūrinčią įmonę – buhalterinę apskaitą tvarkyti nuotoliniu būdu naudojant specialią programinę įrangą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.