Finansai

Buhalterinė apskaita- sėkmingo verslo variklis

Buhalterinė apskaitaTurite verslo idėją ir planuojate įkurti savo įmonę? Nedidelei įmonei užtenka vos keleto darbuotojų, tačiau nederėtų pamiršti į savo komandą pakviesti ir atsakingo asmens, kuris registruotų net ir mažiausias finansines operacijas. Buhalterinė apskaita – tai visos įmonės finansinės veiklos detali analizė. Dalis įmonių vadovų teigia, kad gali išsiversti be buhalterio paslaugų ir savo įmonės biudžetą tvarkyti patys, tačiau kai kurie faktai pagrindžia tiesą, kad kvalifikuotas buhalteris savo darbu sėkmingai „užveda“ visą verslą.

Gerai žinoma, kad teisingai vykdoma buhalterinė apskaita padeda sužinoti, kurioje vietoje įmonės išlaidos viršija normas, o svarbiausią vaidmenį atlieka metų pabaigoje, kai tenka deklaruoti įmonės pajamas. Visos įmonės įplaukos ir išlaidos turi būti registruojamos ir grupuojamos atsakingai, nuosekliai ir tvarkingai.

Jei dar neapsisprendėte ar jūsų įmonei reikalingas profesionalas buhalterijos srityje, štai kelios priežastys, kurios padės tai padaryti:  

  1. Minimali klaidų darymo rizika. Natūralu, kad profesionalai, turėdami daugiau patirties, ženkliai sumažina riziką suklysti. Tvarkydami buhalterinę apskaitą patys, klaidų darymo riziką padidinate net iki 35-40%. Atminkite, kad jūs turite atidžiai rūpintis savo įmonės finansais kiekvieną dieną, o kur dar kiti darbai, kuriems reikalingas jūsų laikas?
  2. Laiku atliktas darbas. Kvalifikuoti specialistai žino visas „signalines“ datas, iki kada reikia pristatyti dokumentus, pervesti pinigus, sumokėti mokesčius – apie visą tai jūs būtumėte informuotas laiku.
  3. Darbas atliekamas greitai ir teisingai. Profesionalai gautus darbus atlieka kur kas greičiau. Juk laikas – pinigai, tad verčiau savo laiką skirkite ne PVM ataskaitos ruošimui ar naujo darbuotojo įdarbinimo pranešimui Sodrai.

Galvojate, kad buhalterio jūsų būsimame versle nereikės, nes tai yra gana paprasti darbai, kuriuos galite greitai atlikti patys ir tai tikrai neužtruks daug laiko? Permąstykite tai dar kartą!

SVARBU: Buhalterio veikla – buhalterinių įrašų registracija, metinių finansinių ataskaitų rengimas, darbo užmokesčio apskaičiavimas ir registravimas apskaitoje, asmens kortelių sudarymas, deklaracijų ir pažymų apie gautą darbo užmokestį rengimas, deklaracijų Valstybinei mokesčių inspekcijai ir Sodrai rengimas bei kitos buhalterinės apskaitos paslaugos yra kasdieninė buhalterio veikla.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powered by: Wordpress