Kategorijos

Dūmų detektoriai kiekvienuose namuose – jau nuo gegužės mėnesio

Kasmet Lietuvoje kyla šimtai gaisrų iš kurių nemaža dalis baigiasi tragiškai. Vien pernai mūsų šalyje ugnis nusinešė daugiau nei šimtą gyvybių. Manoma, kad bent pusės šių nelaimių būtų buvę galima išvengti, jei namuose būtų įrengtas dūmų detektorius. Tad nieko nuostabaus, kad priešgaisrinės saugos tarnybos nuo gegužės mėnesio įveda reikalavimą visuose gyvenamuose būstuose turėti po dūmų pagausėjimą fiksuojantį prietaisą.

Tragiškiausiai baigiasi tie gaisrai, kurie kyla miegamosiose patalpose. Rūkymas lovoje ir nesaugios šildymosi priemonės yra patys pražūtingiausi dalykai, todėl rekomenduojama, kad būtent miegamuosiuose būtų įrengiami dūmų detektoriai. Virtuvės ir vonios patalpose daviklių gali ir nebūti, mat dėl didelio garų kiekio šie gali bereikalingai įspėti visai ne gaisro atveju. Tačiau siūlymas detektorius įsirengti miegamuosiuose yra visiškai logiškas. Klausite – o kodėl aš turiu gadinti savo miegamojo interjerą, jei lovoje nerūkau? Arba išvis nerūkau? Atsakome: gaisrą miegamajame gali sukelti ir nebūtinai cigaretė. Jis gali kilti ir nuo žvakių, kuriomis galbūt bandote pagyvinti romantišką vakarą, ar nesaugių elektros prietaisų. Užmigęs žmogus dažnai nė nepajaučia kilusio gaisro, o vėliau, kai dūmų pagausėja, apsinuodija jais ir praranda sąmonę, kartu prarasdamas ir galimybę išsigelbėti. Be to, priešgaisrinės saugos specialistai juk negali patikrinti – rūkote jūs ar ne. Tad dėl bendro visuomenės saugumo reikalavimas įsigyti dūmų detektorius taikomas visiems be išimties.

Dūmų detektorių kaina prasideda nuo vos kelių eurų, tad finansiškai jūs tikrai nenukentėsite. O juo labiau žinant, kad suveikusio dūmų detektoriaus neišgirsti praktiškai neįmanoma, jūs dar ir sutaupysite jei kilusį gaisrą pastebėsite kuo ankstyvesnėje fazėje. Interjero detektorius irgi negadina, jie privalomi daugumoje Skandinavijos valstybių ir namuose yra tokie pat įprasti dalykai kaip rozetės ar šviesos jungikliai. Gal iš pradžių vidury kambario ant lubų esantis detektorius jums ir kris į akis, bet su laiku jo tiesiog nebepastebėsite. O ir priežiūros didelės jis nereikalauja – tereikia karts nuo karto nuvalyti dulkes nuo detektoriaus ir kartą per metus pakeisti jo baterijas. O jei kyla įtarimų, kad detektorius galbūt neveikia, visada galima jį išsibandyti paspaudžiant testinį mygtuką.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *