Kategorijos

Elektroninės spaudos leidiniai

SpaudaKadangi skaitytojų ratas nemažėja, o didėja, šiandien spaudos leidiniai tapo neatsiejama visuomenės dalimi: iš naujausių, dar dažais kvepiančių laikraščių ir žurnalų sužinome apie pačius įvairiausius šalies bei pasaulio įvykius, reiškinius. Spausdinti leidiniai gyvuoja jau ne vieną dešimtmetį, o dažnas iš mūsų neįsivaizduojame savo ryto be kavos puodelio ir laikraščio (ar žurnalo) dueto…

Tačiau, kad ir kokia bebūtų populiari tokia spauda, dėmesį verta atkreipti į tai, jog šiandien vis didesnę ir didesnę dalį domina elektroninė spauda. Elektroninė spauda pirmiausia atsirado užsienio šalyse, o iš jų – atkeliavo ir pas mus.

Kaip atrodo elektroninė spauda? Šią spaudą sudaro elektroninės knygos, laikraščiai ar žurnalai. Dabar kiekvienas, kuris turi kompiuterį ar išmanųjį telefoną bei interneto ryšį, už tam tikrą mokestį gali parsisiųsti savo mėgstamą knygą laikraščio ar žurnalo numerį ir skaityti jį bet kur ir bet kada.

Tačiau ar iš tiesų elektroninė spauda yra geriausias pasirinkimas? Elektroninės spaudos šalininkai turi rimtų argumentų: juk tokiu būdų nežalojama gamta (nekertami medžiai), o ir vartotojui už galimybę skaityti mėgstamą leidinį reikia mokėti kur kas mažiau.  Maža to, perskaityti laikraščiai ar žurnalai taip ir lieka dūlėti, neatlikdami jokios kitos funkcijos. Tuo tarpu elektroninius leidinius (kuomet jie tampa nebereikalingais), galima tiesiog ištrinti iš savo kompiuterio ar mobiliojo telefono, vadinasi tokie spaudiniai neteršia aplinkos. Vis dėlto, reikia pasakyti, jog elektroninė spauda turi ir tam tikrų trūkumų: visų pirma, elektroninių spaudinių skaitymas kompiuteryje ar mobiliajame telefone labiau žaloja akis nei teksto, atspausdinto ant popieriaus, skaitymas. Na, o antrąjį trūkumą įžvelgia visi knygų skaitymo mylėtojai: anot jų, elektroninė knyga (ar bet koks kitas leidinys), jokiais būdais negali atstoti spausdintinės knygos, kvepiančios dažais. Kaip matyti, elektroninė spauda (knygos, laikraščiai, žurnalai ir kiti spaudiniai), turi tiek privalumų, tiek trūkumų, tad labai sunku pasakyti, ar elektroninė spauda yra geresnė nei įprasta… Tiesiog kiekvienas skaitytojas, atsižvelgdamas į savo poreikius bei pomėgius, gali atsirinkti tai, kas jam atrodo geriau.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *