Kategorijos

Geoterminis šildymas: kaip veikia šildymo sistema?

Geoterminis šildymasAtvėsus orams ir temperatūrai lauke nukritus iki vienženklės ar minusinės, šilumos siurbliai sugeba iš aplinkos ištraukti bent dalį šilumos ir perduoti ją į namus. Geoterminis šildymas, tai šilumos energijos paėmimas iš gamtos, ir panaudojimas patalpoms šildyti. Šilumą galima išgauti iš grunto, vandens ir oro. Tam reikalingi šilumos siurbliai, kurie ir skirstomi pagal tipą, kuriuo paima šilumą: gruntas–vanduo, vanduo–vanduo, oras–vanduo ir oras–oras.

Geoterminio šildymo sistema remiasi šilumos mainų dėsniais. Tam, kad energiją iš žemos temperatūros aplinkos būtų galima perkelti į aukštesnės temperatūros aplinką – patalpas, tenka panaudoti šiek tiek elektros energijos. Vis dėlto, šios energijos prireikia palyginti mažai. 3/4 šiluminės energijos paimama iš žemės, 1/4 pagaminamas elektra. Kaip veikia geoterminis šildymas?

Temperatūrų skirtumas reikalingas tam, kad energija būtų perduodama iš vienos aplinkos į kitą. Šiluma arba energija visada perduodama iš šiltos aplinkos į šaltą. Ypač daug energijos reikia medžiagos agregatinei būsenai pakeisti, tad šilumos siurblyje garuojant šilumos freonui sugeriamas labai didelis kiekis šiluminės energijos. Šis freonas kompresoriaus stipriai ir staigiai suspaudžiamas, kad greitai pakiltų jo temperatūra. Tuomet aukštoje temperatūroje iš žemės sugertą didelį energijos kiekį atiduoda į patalpų šildymo ar karšto buitinio vandens ruošimo sistemą.

Įsirengus geoterminio šildymo sistemą, namuose visus metus bus visada palaikoma pastovi šiluma. Geoterminis šildymas tinkamas įvairių patalpų šildymo sistemoms. Šildymo sąskaita įskaičiuojama į sunaudotos elektros kiekį. Vienas iš didžiausių privalumų – geoterminiu šildymu pagamintas šilumos kiekis yra beveik 5 kartus didesnis už sunaudojamą energiją.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *