Kategorijos

Greitukų liūnas: kaip neįkliūti?

PaskolosDažnai žiniasklaidoje kalbama apie žmones, kuriuos į skolas ir sudėtingą gyvenimą įklampino greitas kreditas. Nors būtų galima diskutuoti dėl kreditų žalos ar pačių žmonių naivumo ir kvailumo, tačiau svarbiau yra ne bergždžios diskusijos, o apsisaugoti, kad taip nenutiktų Jums ar Jūsų artimiesiems.

Siekiant neatsidurti aprašomose situacijose reikia nepamiršti vadovautis sveiku protu, o ne tik emocijomis. Ko gero, tai klaida numeris vienas, kurią daro prasiskolinę žmonės. Emocijas suvaldyti tikrai sunku, ypač kai paskolos siūlomos labai palankiomis (iš pirmo žvilgsnio) sąlygomis, viliojama nedidelėmis įmokomis (nors palūkanos ir siekai per 50 procentų), o kur dar daiktas, apie kurį galbūt svajojame ne vienerius metus. Deja, pradėjus skaičiuoti gali pasikeisti nuomonė. Žinoma, ne visada.

Yra situacijų ir pasiūlymų, kurie nėra pavojingi, ypač jei ir Jūsų finansinė padėtis nėra kritinės būklės. Nors skolintis galima taip, kad paskolos įmokos neviršytų 40 procentų Jūsų pajamų, kai kurie žmonės gavę teigiamą kreditavimo atsakymą džiaugiasi ir tyčia pamiršta, kad jų įsipareigojimai iš tiesų didesni nei gali pamatyti kreditų bendrovės. Vien komunalinės paslaugos gali sudaryti daugiau kaip 10 ar net 20 procentų pajamų, o tai neskaičiuojama kaip įsipareigojimas, tad išlieka tikimybė, kad žmogus pasiskolinęs iš tiesų neturės iš ko grąžinti paskolą, nors oficialius reikalavimus ir atitinka. Nedarykite jų klaidos – nemeluokite bendrovėms ir neslėpkite nuo jų visų turimų įsipareigojimų, o tuo labiau nemeluokite sau, jei matote, jog paskolos grąžinimas gali būti pernelyg sudėtingas Jums – greitas kreditas neatneš naudos, o tik žalą.

Įvertinkite viską prieš skolindamiesi, nežaiskite su likimu, nes pasekmes jausite dar ne vienerius metus, tai gali turėti įtakos net ir keičiant darbą ar planuojant keisti gyvenamąjį būstą.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *