Investuojantiems į paskolas reikėtų domėtis būsimais įstatymais

investavimasJunginio finansavimo bendrovių žengimas į Lietuvos finansų rinką buvo netikėtas ir tam priežiūros institucijos nebuvo pasiruošusios, tačiau dabar jau yra ruošiama nauja tvarka – šios bendrovės sulauks tų pačių reikalavimų, kurių sulaukė ir vartojimo kreditus internetu teikiančios įmonės. Šios bendrovės dabar veikia paprastu principu – jos registruojasi viešame kredito bendrovių sąraše, tačiau paruošti įstatymų projektai numato, kad šios bendrovės bus perkeliamos į atskirą sąrašą kartu su naujomis tokiu principu veikiančiomis sistemomis. Šios bendrovės sulauks tam tikrų apribojimų, tačiau verta pastebėti, kad tie apribojimai bus taikomi pagal kelis įstatymus.

Paskola internetu iš jungtinio finansavimo sistemos gaunama lygiai taip pat kaip ir iš vartojimo kreditų bendrovių, bet čia yra vienas niuansas – šios sistemos siūlo ir paskolas su turto įkeitimu. Tai reiškia, kad joms taikomi reikalavimai ir dėl hipotekos sutarties. Jos privalės būti registruojamos pagal nustatytą tvarką. Tie asmenys, kurie bus investuotojais, vėliau pajamas turės deklaruoti nurodant visą informaciją specialiame deklaracijos priede. Tiesa, kol kas dar nerimauti nereikėtų, nes įstatymai yra dar tik ruošiami.

Kas liečia skolinimąsi iš jungtinio finansavimo sistemų, tai verta pažymėti, kad palūkanas jose nustato patys klientai. Jeigu jūs nustatysite mažiausią palūkanų normą, tai tikėtina, kad toje sistemoje neatsiras daug norinčių investuoti į jūsų paskolą. Tiesiog atsiperkamumas bus per daug menkas, todėl investuotojai nerizikuos.

Ne ką mažiau svarbu ir tai, jog investuotojai taip pat turi peržiūrėti sutarties sąlygas. Tai reiškia, kad jums reikia stebėti ir sistemos prisiimamų įsipareigojimų vykdymo užtikrinimo procedūras. Pavyzdžiui, jeigu sutarties sąlygose numatoma, kad sistema pati imsis skolų administravimo, tai jūs turite teisę domėtis kaip vyksta visa procedūra – jūs turite įsitikinti, kad ta sistema kreipiasi į skolų išieškojimo bendroves.

Greitasis kreditas šiuo metu pigiausiai išduodamas šiose sistemose, bet nereikia pamiršti, kad galima skolintis ir visai kitiems tikslams. Pavyzdžiui, šios sistemos kuo puikiausiai tinka norintiems refinansavimo paskolos. Palūkanos leistų sumažinti mėnesio įmokas, o taip pat būtų galima prailginti perkeliamų įsipareigojimų terminus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.