Ispanija keliaujantiems

MadridasIspanų kalba yra trečia pagal populiarumą pasaulyje – po kinų ir anglų. Ko gero, todėl tiek žmonių ir pasirenka šią kalbą – juk mokėti populiarią kalbą yra labai pravartu! Daug pravarčiau negu mokėti, pavyzdžiui, estų kalbą. Ypač jei keliaujate į Ispaniją! O tikrai ne paslaptis, jog Ispanija yra populiarus kelionių tikslas tarp lietuvių keliautojų, tiek jaunų tiek ir vyresnių. Lietuviai keliauja į Barseloną, Madridą, Alikantę, aplanko ir vulkanines Kanarų salas – Lanzarotę, Tenerifę, Gran Kanariją. Taip pat ne nuošaly lieka ir Maljorka bei Ibiza. Mūsų tautiečius čia vilioja, pirmiausia, klimatas. Retas, kuris nemėgsta ilsėtis ten, kur šilta ir nereikia prisirengti penkių megztinių ir vaikščioti su dviem skėčiais – o kas, jei vieną nupūs?

                  Taigi Ispanijoje pamatysime Barseloną. Vienų mėgstamą, kitų ne itin. Vis dėl to, tai didžiulis miestas, turtingas savo istorija ir architektūriniu palikimu. Užlipus ant kokio kalnelio jums atsivers tikrai nuostabūs vaizdai. Madridas ne ką mažiau atsilieka nuo Barselonos. Madride taip pat puikiai galima susipažinti su miesto ir šalies istorija, architektūra ir, žinoma, kultūra. Madridas gausus įdomių šiuolaikinių pastatų, stebinančių savo futuristine architektūra, tačiau nesunku bus rasti ir prieš kelis šimtmečius statytų namų, pastatų, kurie taip pat sudomins savo istorija ir architektūra. Be to, Madride galite atsipūsti vaikštant po parkus ir grožintis tais augalais, kurių Lietuvoje tikrai nepamatysite kiekviename parke.

                  Aplink žemyninę Ispaniją netrūksta ir salų. Apsilankykime Maljorkoje, kur galėsite pamatyti garsiąją Maljorkos katedrą, mandarinmedžius, augančius tiesiog gatvėje. Maljorkoje galima užsilipti ir į kalnus, beveik į 2 kilometrų aukštį. O nusileidus nuo kalno įšokti ir į jūrą atsigaivinti. Ne ką mažiau dėmesio verta ir Ibiza, tiesa, čia labiau keliauja tie, kuriems patinka nesibaigiantys vakarėliai ir naktinis gyvenimas. Kanarų salos vertos atskiro aprašymo. Į jas traukia dažnai tie, kurie nori pamatyti kitokią gamtą. Mat šių salų gamtą suformavo ugnikalnių išsiveržimai, tad ir kraštovaizdis čia gerokai skiriasi nuo žemyninės Ispanijos.

                  Kad ir kurioje Ispanijos dalyje atsidursite, ar tai būtų Madridas ar Gran Kanarija, visur atrasite tai, kas jums patiks – ar įdomūs žmonės, ar architektūra, ar bent jau saldūs mandarinai. Ispanijoj kiekvienas atras jo širdžiai artimų dalykų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.