Kategorijos

Kaip organizmą veikia proteinas?

proteimas
Proteinas – maisto papildas

Nusprendėte pradėti sportuoti? Laikas pasiruošti, kad sportas – tai ne pats lengviausias užsiėmimas, bet užtikrintai teikiantis itin džiuginančius rezultatus. Daugeliui žmonių sportuoti pradėti yra gana sunku, tačiau visi iki vieno tikina, jog pradėjus tampa sunku sustoti.

 

Visgi, vien sporto tinkamiems rezultatams neužtenka, privalu laikytis rėžimo, o šalia ir tinkamai maitintis. Rytinės treniruotės nepadės, jei vakarais prieš miegą išgeriate kelis butelius alaus su storapade pica. Reikalo reikia imtis iš esmės. Todėl daugelis sportininkų šalia treniruočių ir griežtos mitybos, renkasi vartoti maisto papildus. Populiariausias iš jų – proteinas. Apie šiuos pieno išrūgų miltelius yra nemažai informacijos, tačiau sportininkų tarpe sklando dar daugiau įvairių mitų ir legendų.

 

  1. Vien chemija. Dažnai žmonės, pamatę, jog treneris pataria vartoti įtartinus baltus miltelius, pamano, jog tai yra visiška chemija ir tik kenkia organizmui. Tačiau iš tiesų proteinas yra ne kas kita kaip pieno išrūgos. Gera žinia, jog išrūgose lieka apie 50 proc. naudingų medžiagų, kurios įsisavinamos į organizmą, padeda jį ir atgaivina.
  2. Iš to jokios naudos. Šiuolaikinėje visuomenėje reklamų perteklius daro savo, tad dažnai vartotojai tampa įtarūs ir kiekvieną pasiūlytą prekę vertina labai skeptiškai. Maisto papildus sportui parduodančios įmonės neslepia, jog dažnai vartotojai mano, kad proteino nauda yra tik išgalvota. Tačiau tai netiesa, iš tiesų proteinas yra ne kas kita kaip antra pagal gausumą medžiaga žmogaus organizme. Tai medžiaga, kuri formuoja organizmo ląsteles, audinius, hormonus. Todėl proteino nauda organizmui – neįkainojama.
  3. Proteinas nepadeda raumenims. Kone populiariausias mitas, susijęs su proteino poveikiu organizmui, yra manymas, jog iš tiesų ši medžiaga niekuo dėta, kalbant apie raumenų augimą. Mat būtent dėl šios priežasties dažniausiai sportininkai vartoja proteiną. Pasitaiko skeptikų, kurie mano, jog treneriai ir profesionalūs sportininkai tik pataria naudoti proteiną, nes yra sudarę sutartis su maisto papildų pardavėjai. Iš tiesų moksliškai įrodyta, jog proteinas yra atsakingas organizme už raumenų augimą, suteikia daugiau jėgos organizmui, taip pat skatina ūgio didėjimą vaikams ir užpildo kitas organizmo spragas.
  4. Proteino užtenka organizme. Žmonės, kurie šiek tiek nusimano, kas per daiktas tas proteinas yra, kartais mano, kad jo papildomai gerti nereikia, nes jo užtenka tiek, kiek jo yra mūsų organizme. Tačiau taip yra, kad dažnai dėl nesveiko gyvenimo būdo, streso ir kitų veiksnių, ši medžiaga yra pažeidžiama. Dažniausiai taip atsitinka imuninių ląstelių, raudonųjų kraujo kūnelių ar hormonų proteinui. Tuomet norint išlaikyti organizmo funkcionalumą ir gerą savijautą, pravartu nuolat jį papildyti proteinu.
  5. Galima įsigyti tik parduotuvėje. Jei manote, kad proteinu organizmą galite praturtinti tik gerdami baltuosius trenerio paskirtus miltelius, šiek tiek klystate. Iš tiesų šios medžiagos galima gauti ir natūraliu būdu, reguliuojant mitybą ir dažniau renkantis produktus su proteinu. Tam puikiausiai tinka žuvis, pieno produktai, mėsa, kiaušiniai. Visuose šiuose produktuose gausu proteino todėl juos valgant organizmas natūraliai praturtinamas šia medžiaga ir nereikia papildomai gerti maisto papildų.

Maisto papildai – tik sportui. Dažnai žmonės, galvodami apie maisto papildus, pirmiausia pradeda galvoti apie sportininkus. Kažkodėl manoma, kad tik aktyviai gyvenantiems žmonėms reikalingas organizmo papildymas. Visai netiesa. Jau išsiaiškinome, kad proteinas gaminamas kiekvieno mūsų organizme, todėl tai reiškia, kad jis reikalingas nepaisant to, sportuojate ar ne. Dėl proteino trūkumo gali imti slinkti plaukai, keistis oda, lūžinėti nagai.

 

 

Šį straipsnį parengė seo-sprendimai.eu komanda.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *