Kaip pasirinkti tinkamus laiptus?

laiptaiLaiptai namuose dažniausiai jungia antrą aukštą su pirmu, palėpę ar rūsį, todėl tai yra svarbi namo dalis, padedanti iš vienos erdvės patekti į kitą. Svarbu pastebėti, jog laiptai gali būti įvairių formų ir konstrukcijų, tačiau ne visi gali būti įrengti užsakovo norimoje vietoje. Kai kuriems laiptams gali prireikti daug erdvės, kitus įmanoma įsprausti į keturis kvadratinius metrus, pasitaiko ir tokių atvejų, kad laiptų konstrukcija pasirinktoje vietoje tiesiog netelpa ir ten geriausia montuoti kopėčias. Taigi įrengiant namus būtina skirti tinkamą dėmesį laiptams. Laiptų konstrukciją, įrengimo vietą ir formą derėtų suderinti ne tik su statybininkais, bet ir su laiptininkais, kai kuriais atvejais net interjero dizaineriais, taip išvengsite erdvės sprendimo, dizaino neatitikimo ir kitų su laiptais ir jų įrengimu susijusių problemų.

Svarbu pabrėžti, kad renkantis laiptus yra tam tikri reikalavimai, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį:

• numatomą laiptų dydį;
• vietą, kurioje laiptai bus įrengiami;
• svarbu išsiaiškinti, ar laiptų dizainas derės prie visų namų interjero;
• turėklus, ar jie pakankamo aukščio ir saugūs;
• apšvietimą, ar jis tinkamas, ar nebus rizikos paslysti nepastebėjus laiptų;
• laiptų forma;
• medžiaga, iš kurių bus pagaminti laiptai;

Žinoma, laiptų dydį, konstrukciją ir dizainą nulemia ir kiti dalykai, pavyzdžiui, Jūsų turimas biudžetas. Apskaičiavę sumą, kurią galite skirti laiptams, galėsite spręsti ar tie laiptai bus mediniai, ar metaliniai spiraliniai, ar konsoliniam o galbūt surenkami spiraliniai gelžbetoniniai.

Kitas dalykas, į kurį būtina atkreipti dėmesį, tai Jūsų erdvė. Jau minėjome, kad jei Jūsų namas yra nedidelis ir pasirinktoje laiptų vietoje yra per mažai vietos, laiptų ten geriau neįrenginėti. Nepamirškite ir saugumo, ypač, jei Jūsų namuose gyvena mažamečiai vaikai. Tokiu atveju slidūs, statūs laiptai arba laiptai be turėklų gali tapti ne kokiu sprendimu.

Taigi, išvardijome pagrindinius dalykus į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį įrengiant laiptus namuose. Tačiau, jei dar abejojate, pasitarkite su specialistais, jie tikrais padės rasti geriausią variantą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.