Kategorijos

Kaip valyti buitinių prietaisų vidų?

valymasNamų švara rūpinamės kiekvienas, tačiau buitinių prietaisų valymą dažnai atidėliojame arba laikome nebūtinu, bent jau tol, kol neiškyla problemų. Jei namų švaros priežiūrą patikite profesionalams, galite rinktis tokį paslaugų paketą, kuriame valymo paslaugos apima ir periodinį buitinių prietaisų valymą. Kodėl profesionalai nebijo šio darbo? Nes jie turi reikalingų žinių, be to, žino keletą naudingų triukų, kuriais norime pasidalinti – tai padės palaikyti švarą ir užtikrinti puikų prietaisų veikimą.

Šaldytuvo valymas

Šaldytuvo dureles atveriame kasdien, tačiau tikrai ne taip dažnai skiriame dėmesio jo priežiūrai. Kad jau tikrai reikia valyti šaldytuvą, pirmiausiai įspėja prastas kvapas – dažniausiai tai netyčia išbėgę maisto produktai, kurie ilgainiui pradeda gesti. Kitas įspėjimo ženklas – susidaręs šerkšnas, kuris didina energijos sąnaudas ir prastina šaldymo kokybę.

Remiantis rekomendacijomis, kurias pateikia gamintojai, šaldytuvui dėmesio reikėtų skirti bent kartą per savaitę – šluoste nuvalyti lentynėles, išvalyti vidų. Rimtesnis valymas dažniausiai reikalingas kartą per mėnesį, tuomet šaldytuvas yra valomas ir iš vidaus, ir iš išorės. Pirmiausiai šaldytuvą reikia išjungti ir išimti produktus, lentynas galima plauti kriauklėje, tačiau svarbu vengti staigaus temperatūrų pokyčio, nes stiklas ar plastikas gali skilti – nenaudokite labai karšto vandens. Šaldytuvo vidų patogiausia valyti minkšta nedidele kempine, gerai paviršių nuvalo ir nemalonius kvapus panaikina vandens ir acto mišinys (į dubenėlį vandens įmaišykite keletą šaukštų acto).

Valant šaldytuvą iš išorės dažnai pamirštamos jo gale esančios grotelės – ant jų greitai kaupiasi dulkės, o tai ne tik neestetiškai atrodo, bet ir kenkia šaldytuvo darbui. Jas reikia valyti sausa šluoste ir reguliariai prižiūrėti. Valymo paslaugos metu tvarkytojai pasirūpins jūsų šaldytuvo išore iš visų pusių, tačiau namus valantys savarankiškai šaldytuvo „užnugarį“ dažnai pamiršta!

Daugelis šaldytuvų yra baltos spalvos, kuri po ilgesnio laikotarpio ima gelsti, matosi apnašų dėmės. Šaldytuvo paviršiui paprasti valikliai gali netikti, nes juose dažnai yra abrazyvių dalelių, todėl reikėtų ieškoti specialios priemonės. Kitas būdas – acto, sodos ir vandens mišinys (santykiu 2:3 ir pora šaukštų sodos), kuris pašalina nešvarumus ir puikiai naikina įsisenėjusias dėmes.

Orkaitės valymas

Pripažinkite, kad orkaitės valymas yra vienas iš nemaloniausių darbų – pasiekti visus kampus nepatogu, o riebaluoti ir pridegę nešvarumai yra sunkiai nuvalomi. Tačiau šis darbas gali būti lengvesnis, jei pasinaudosite keletų naudingų patarimų.

Visų pirma, dažnai daroma klaida yra savaime išsivalančių orkaičių šveitimas, todėl patikrinkite, ar jūsų orkaitė neturi šios funkcijos. Paprastai savaiminis valymasis atliekamas arba orkaitei įkaitus iki aukštos temperatūros, kai nešvarumai tiesiog sudega, arba garais, kuriems panaudojamas į rezervuarą pilamas vanduo (rekomenduojama dar pridėti ir porą šaukštų acto). Po valymo programos tereikia nuvalyti orkaitės vidų šluoste ir orkaitė vėl atrodys kaip nauja. Jei valymosi funkcijos jūsų orkaitė neturi, išsigelbėjimu gali tapti namų valymo paslaugos, tačiau tokiu atveju dėl orkaitės valymo reikėtų sutarti iš anksto.

Jei nusprendėte šveisti patys, apsiginkluokite soda, purškiklio indeliu, minkša ir vieline kempinėle. Žinoma, nepamirškite ir kantrybės bei užsispyrimo. Pradėkite nuo išimamų dalių: groteles, skardas ir kitus komponentus patogu plauti kriauklėje, be to, jei reikia juos galima ir užmerkti. Sumaišykite stiklinę vandens su pora šaukštų sodos ir supilkite į purkštuvą, apipurkškite orkaitės vidines sieneles. Palikite skystį veikti maždaug valandai ir po to šveiskite nešvarumus, kuriuos mišinys atkabino nuo sienelių. Jei nešvarumų liko – kartokite apipurškimą, laukite ir vėl šveiskite. Ir taip tol, kol orkaitė vėl bus švari. Baigus valymą nepamirškite nuvalyti sienelių vandeniu – sodą jis lengvai pašalins. Būtent todėl šis valymo būdas yra toks geras, nes cheminiai valikliai yra sunkiai išplaunami ir vėliau skleidžia kvapą, kuris gali įsigerti ir į kepamą orkaitėje maistą.

Skalbimo mašinos valymas

Ilgiau naudojamos skalbimo mašinos užsiteršia ir vis prasčiau atlieka savo darbą, todėl jas taip pat būtina valyti. Viena dažniausių problemų yra užsiteršęs skalbyklės filtras. Jį gamintojai dažnai patalpina skyrelyje, iš kurio filtras lengvai išsisuka ir tuomet tereikia jį išplauti. Čia kaupiasi įvairūs siūlai, pūkai, popieriaus gabalėliai ir kiti nedideli nešvarumai.

Taip pat labai svarbu skirti dėmesio skalbyklės gumų valymui – čia dažnai susirenka nešvarumai, gali įsiveisti pelėsis. Šias dalis valykite muiluotu vandeniu, prevencijai nuo pelėsio galite panaudoti ir actą. Išimamas skalbyklės dalis, pavyzdžiui, dozavimo stalčiuką, išimkite išplaukite ir gerai išdžiovinkite – būtent dėl liekančios drėgmės čia kaupiasi skalbimo priemonių liekanos.

Skalbimo mašinos viduje kaupiasi ne tik nuosėdos ir nešvarumai, bet ir kalkių nuosėdos. Jas puikiai naikina citrinų rūgštis: jos reikėtų įpilti apie 200 g, papildomai įdėti skalbimo miltelių ir paleisti skalbimo mašiną tuščią veikti ilgo skalbimo režimu, aukšta temperatūra. Šį procesą pakanka atlikti kartą per metus, nes dažnai naudojamas skalbimas žemesnėse temperatūrose, kai kalkių nuosėdų susidaro nedaug. Nešvarumams iš vidinių dalių pašalinti naudokite keletą puodelių acto ir pusę puodelio sodos – suberkite šias priemones į skalbimo mašiną, paleiskite programą, kad būgnas prisipildytų vandens ir kelis kartus apsisuktų taip sumaišydamas actą, sodą ir vandenį. Tuomet programą sustabdykite ir palikite mišinį veikti valandai. Po valandos pabaikite skalbimo programą ir jūsų skalbyklė bus visiškai švari.

Lengva išeitis

Nusibodo vargti su buitinių prietaisų valymu? Kvieskite „Namų guru“ – mūsų valymo paslaugos Vilniuje leis mėgautis ir švara namuose ir ilgesniu laisvalaikiu. Patikėkite savo namų priežiūrą profesionalams!

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *