Kategorijos

Klijuotų trisluoksnių plokščių ir panelių tipai

metalines-konstrukcijos-2-metalo-gaminiai.lt  Lakštinis asbocementas labiausiai perspektyvus trisluoksnių plokščių ir panelių apmušui. Tokios konstrukcijos naudotinos visuomeniniams, gyve­namiesiems ir net pramoniniams pastatams. Jos gali būti naudojamos kartu su skaidriomis konstrukcijomis. Skirtingos apmušo ir vidinio sluoksnio medžiagos patikimai suklijuo­jamos tada, kai vienos iš jų tamprumo modulis yra mažas. Tokias savybes turi putplasčiai ir koriaplasčiai. Medienos pluošto plokštės yra kur kas stan­desnės. Suklijavus jas su standžių apmušu, siūlėse atsiranda dideli Įtem­pimai, nes šių medžiagų šiluminio plėtimosi koeficientai labai skiriasi. Dėl to aliuminio apmušą su medienos pluošto plokščių koriu galima klijuoti kaučiukiniais ar kitos markės klijais, kuriais suklijavus siūlė yra paslanki. Tokios trisluoksnės plokštės naudojamos mažiau apkrautiems pastato ele­mentams (pavyzdžiui, kabantiems sienų paneliams). Medienos pluošto plokščių ir asbocemento fizinės charakteristikos panašios. Dėl to šios me­džiagos gali būti stipriai suklijuojamos epoksidiniais ar fenoliniais klijais, sudarančiais standžią siūlę.

Skaidrių trisluoksnių konstrukcijų vidiniam sluoksniui naudojami ban­guoti skaidraus stiklaplasčio lakštai, stiklaplasčio arba aliuminio tinkle­lis — korys. Konstrukcijos termoizoliacijai pagerinti gali būti panaudo­jamos skaidrios plėvelės, kurios suskaido koriaplast Į atskirus narvelius.Apvadas saugo plokščių vidini sluoksnį nuo mechaninių pažeidi­mų, drėgmės ir yra denginių bei sienų plokščių siūlių elementas. Kartais išilginiai apvado elementai atlaiko lenkiamos konstrukcijos kirpimo jėgas ir sujungia abu apmušus į vientisą elementą. Apvadas dažniausiai daromas iš tų pačių medžiagų, kaip ir apmušas, nors ji ne visuomet galima daryti vienalytį. Pavyzdžiui, kai plokštė plona arba apvadas aliumininis, per apvadą gali susidaryti „šalčio tiltelis”. Dėl to tie apvado elementai, kurie yra blogi termoizoliatoriai, daromi su tarpik­liais, arba apvadui naudojamos pakankamai stiprios, sunkiai degios termo-izoliacinės medžiagos (polivinilchloridinis putplastis ir pan.). Trisluoksnės denginio plokštės dedamos tiesiog ant sijų, santvarų, rė­mų rygelių ir kitų pagrindinių denginj laikančiųjų elementų. Dažnai yra ekonomiška dėti trumpas plokštes ant ilginių, nes, esant mažesnei angai, plokštės storis (vidinis sluoksnis) nustatomas, atsižvelgiant tik į termo-techninius apskaičiavimus.

Daugiaaukščiams pastatams dažniausiai projektuojami pakabinti tri­sluoksniai sienų paneliai. Jie pritvirtinami prie pastato pagrindinio kar­kasiniai namai elementų |dėtinėmis detalėmis, kurios nevaržo panelių deformacijos nuo šilumos, šalčio ir drėgmės. Denginio plokštės nuo sienų panelių paprastai skiriasi tik storiu. Jų ilgis atitinka laikančiųjų konstrukcijų žingsnį, kuris paprastai yra 6 m, o plokščių plotis — iki 1,5 m. Sienų panelių plotis atitinka vertikalųjį pasta­tų modulį ir jis dažniausiai būna 1,2 m. Dėl nedidelio asbocemento stip­rumo tempiant, denginio plokštės gaminamos iki 30 cm storio. Sienų pa­nelių storis yra nustatomas, atsižvelgiant i leistiną įlinkį nuo vėjo krūvio ir šiluminius-konstrukcinius reikalavimus. Sie paneliai gaminami dažniau­siai iki 16 cm storio. Asbocementinių lakštų, naudojamų plokščių apmušui, storis būna 8—10 mm, o panelių apmušui — 6—8 mm. Sienų panelių vidinis sluoksnis dažniausiai daromas iš putpiasčio  ir medienos pluošto plokščių korių. Kadangi putpiasčio tamprumo modulis ir atstumas tarp apvado ele­mentų nedidelis, tai lenkiamos plokštės vidiniame sluoksnyje įtempimų beveik nėra. Lenkimo momentas pakeičiamas jėgų dvejetu. Ašines jėgas čia atlaiko apmušas, o šlyties — apvadas. Putplastis padidina apmušo at­sparumą praspaudžiant ir pramušant, neleidžia jam išsipūsti. Panelių apmušo išorinis paviršius gali būti dažomas polivinilchloridi-niais, silikatiniais dažais. Jei apmušą reikia sudurti, tai siūlė daroma ties storesne skersine briauna maždaug angos ketvirtadalyje. Siūlė uždengia­ma  asbocementinių antsiūliu.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *