Kategorijos

Kontracepcijos priemonių perspektyvos

prezervatyvaiŠiandien dvi populiariausios kontracepcijos priemonės yra geriamosios kontraceptinės tabletės ir prezervatyvai. Kaip ir daugumoje Vakarų Europos šalių, taip ir Lietuvoje suvartojimo statistiniai rodikliai yra labai panašus. Abiejų apsisaugojimo nuo nėštumo būdų patrauklumą lemia naudojimo paprastumas, prieinama kaina ir aukštas patikimumo lygis. Tačiau tarp šių dviejų kontracepcijos būdų yra vienas esminis skirtumas – kontraceptinės tabletės apsaugo tik nuo nepageidaujamo nėštumo, todėl tinka tik ilgalaikiams partneriams gyvenantiems partnerystėje ar santuokoje, kurie pasitiki vienas kitu.

Tuo tarpu prezervatyvai apsaugo kartu ir nuo lytinių būdu plintančių ligų. Abiem atvejais metodo efektyvumas neatsiejamas nuo žmogiškojo faktoriaus t.y. taisyklingo ir nuolatinio naudojimo.

Taigi, apžvelkime vyraujančias idėjas kurios kaip manoma artimoje ateityje padės mums planuoti šeimą, rūpintis ir apsaugoti savo seksualine sveikatą.

Teorijos yra gana įvairios, keletas iš variantų: specialios piliulės arba injekcijos kurių pagalba moterys pačios galėtų reguliuoti savo menstruacinį periodą, geriamosios tabletės arba maisto papildai neutralizuojantys spermatozoidų gyvybingumą, hormoniniai mikro implantai, purškiami aerozoliniai prezervatyvai, kapsulės sutraukančios sėklos latako raumenis kad neįvyktų ejakuliacija, makšties žiedas prisotintas antivirusiniais priešuždegiminiais vaistais, stipraus poveikio lubrikantai, želė ar putos nukenksminančios spermatozoidus ir infekcijas.

Kai kurie pasiūlymai atrodo tikrai nerealūs ir vargu ar bus įgyvendinti per artimiausius dešimtmečius, jei išvis bus įgyvendinti.

Nėra abejonių, kad dalis vartotojų išliks ištikimi prezervatyvams, kaip labai paprastam, greitam ir efektyviam apsisaugojimo būdui. Čia reikėtų paminėti ir moterišką prezervatyvą, kaip vieną iš pasirinkimo galimybių.

Ne paslaptis, kai kalbame apie intymius dalykus daugelis žmonių yra skeptiški naujovėms ir naudoja jau patikrintus apsisaugojimo būdus. Ir visiškai nesvarbu ką skelbia įvairiausi reklamos ir tyrimai apie patikimumo rodiklius.

Naujo kontraceptiko kelias iki galutinio vartotojo ya be galo ilgas. Turime omenyje ne tik tam reikalingus milžiniškus finansinius resursus, tačiau ir pati idėja turi būti novatoriška ir sąlyginai lengvai įgyvendinama. Daug laiko užtruka tyrimai kol tokie nauji vaistai išbandomi visų pirma su gyvūnais ir tik įsitikinus dėl saugumo pereinama prie klinikinių tyrimu su žmonėmis.

Universalumas – pagrindinė savybė kuri nulems kontracepcijos priemonės sėkmę ir populiarumą artimiausioje ateityje, naudojama bus ta kuri atitiks plačios vartotojų grupės lūkesčius ir gebės patikimai apsaugoti ne tik nuo nėštumo bet ir venerinių ligų. Ateityje kontracepcija neturės šalutinio poveikio žmogaus organizmui,  nesumažins seksualinio potraukio, neišbalansuos organizmo, bus prieinama net ir mažas pajamas gaunantiems žmonėms.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *