Kur galima žiūrėti filmus online nerizikuojant?

online filmaiEsate įpratę vakarais internete pažiūrėti kokį filmą? Ar apskritai kada domėjotės ar toks žiūrėjimas yra legalus? Dauguma interneto vartotojų išvis nežino, kad žiūrėti filmus internetu gali būti nelegalu. Aiškiau kalbant, kiekvienam interneto vartotojui reikėtų pasidomėti autorių teises ginančiais įstatymais. Mat, jie gali sukelti gana nemažas problemas ne tik filmų portalams, bet ir žiūrovams, kurie tuos filmus žiūri. Jeigu kiekvieną vakarą žiūrite filmus populiariausiuose lietuviškuose filmų portaluose, tai bent jau pasidomėkite ar tie portalai veikia teisėtai, nes kitu atveju bėdos gali užklupti ir jus. Tam, kad išvengtumėte teisinių pasekmių, turėtumėte rinktis alternatyvas, kurių šiuo metu yra ne viena ir ne dvi.

Filmus internete galima žiūrėti daugelyje portalų, tik bėda tame, kad dauguma iš jų net neturi teisė viešai platinti kino kūrinius, tuo labiau – nemokamai ar imant pinigus. Aiškiau kalbant, kai kurie filmų portalai negali publikuoti filmų, tačiau tai daro vis tiek. Už tai jiems gali grėsti netgi baudžiamoji atsakomybė, o ką jau kalbėti apie milžiniškas baudas ir neturtinės žalos atlyginimą filmų kūrėjams. Tas pats liečia ir vartotojus. Jeigu Teisėsauga išsiaiškintų ir už rankos pričiuptų nelegalius filmus žiūrinčius vartotojus, tuomet ir jie kentėtų kaip priklauso. Siekiant to išvengti, patariama apsidairyti specialiuose portaluose, kuriuose online filmai publikuojami visiškai legaliai.

Yra tokių filmų svetainių, kurios leidžia žiūrėti kūrinius užsiregistravus ir sumokėjus narystės mokestį. Tas narystės mokestis dažniausiai galioje mėnesiui. Aiškiau kalbant, kiekvieną mėnesį gali tekti mokėti pinigus. Sumokėjus tą mokestį, narys gali žiūrėti neribotą kiekį filmų. Ko gero galvojate – kam mokėti pinigus, jeigu galima žiūrėti tuos filmus nemokamai kituose tinklapiuose? Paaiškinimas paprastas – tokiose platformose jūs filmus žiūrėtumėte legaliai ir teisėsauga jau neturtų prie ko prikibti. Tai tarsi mokestis už šventą ramybę. Žiūrėdami filmus nelegaliuose portaluose, jūs rizikuojate ir rizikuojate gana stipriai. Žinoma, yra ir kitokių filmų svetainių, kurios yra legalios, tačiau nereikalauja jokių mokesčių. Tai televizijos kanalams priklausančios svetainės. Žinoma, jų trūkumas – per daug ribotas filmų pasirinkimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.