Kuriuos maisto papildus sportui renkasi kovinių sporto šakų atstovai?

amino rūgštys

Įprastos treniruotės su svoriais, paprastai išvargina tik tam tikras raumenų grupes, todėl nereikalauja daug ištvermės, intensyvumo ir organizme esančių išteklių. Kovinio sporto šakų treniruotės, kaip pavyzdžiui boksas, imtynės ar Muay Thai priešingai nei kulturūzimo, reikalauja didelio viso kūno intensyvumo ir aerobinės bei anaerbonės ištvermės, ko pasekoje įvairiausių medžiagų poreikis išauga kone trigubai. Tam, kad nebūtų išsenkama po labai intensyvių treniruočių, svarbu netik tinkama mityba, bet ir maisto papildai, kurie gali palengvinti siekius. Jų galite Perfectbody.lt internetinėje parduotuvėje.

Taigi, kuriuos maisto papildus dažniausiai renkasi kovotojai?

Tai priklauso nuo to, kokio poveikio norima. Kaip įprasta, svarbiausia papildyti savo mitybą proteino kokteiliais, kadangi baltymai yra neatsiejamas elementas kiekvieno sportininko mityboje, norinčio  toliau sėkmingai progresuoti, o ne regresuoti. Baltymų trūkumas yra tiesiogiai susijęs su prastais rezultatais ir sumažėjusia raumenine mase, todėl turėtumėte gerai apsvarstyti, ar Jūsų mityboje jų netrūksta. 1.5-2.0 g vienam kūno kilogramui yra optimali riba į kurią turėtumėte koncentruotis. Toliau turėtumėte atkreipti dėmesį į įvairius vitaminų ir mineralų kompleksus. Kadangi treniruotės begalo intensyvios ir išliejama daug prakaito, stipriai padidėja vitaminų B, C, E, A, mineralų magnio, cinko, mangano ir kitų poreikis, kurie lengvai išprakaituojami bei netenkami. Šių medžiagų trūkumas neigiamai atsiliepia gerai savijautai, regeneraciniams procesams, imunitetui, gali nusilpti kaulai, sutrikti nervų ir širdies sistemos veikla.

Kovotojai dažnai renkasi ir kitus papildus, kaip kreatinas, beta alaninas, argininas ir amino rūgštys. Tačiau norint neapsirikti ir nepakenkti savo rezultatams, privalu žinoti kaip tinkamai išsirinkti. Negalima vartoti kreatino monohidrato, kuris kaupia vandenis raumeniniuose audiniuose, kadangi tai pakenktų vikrumui. Tam geriausia – kre-alkalyn kreatino papildai, su teisingu pH, neleidžiančiu kauptis vandeniui raumenyse. Kreatino dėka įgaunama daugiau sprogstamosios jėgos, treniruotės tampa efektyvesnės, galima kelti sunkiau, smogti stipriau. Poveikis ypač sustiprėja jungiant kartu su beta-alaninu, kadangi jis padidina karnozino lygį raumeniniuose audiniose, o to pasekoje sumažinamas raumenų nuovargis didelio intensyvumo fiziniame darbe. Viename atliktame tyrime buvo nustatyta, jog 6 gramai beta alanino per dieną padidindavo atletų smūgio jėgą net iki kelių kartų. Nemažiau svarbūs papildai, norint apsaugoti raumenis nuo katabolinių padarinių, atrofijos ir norint pagreitinti atsistatymą – amino rūgščių ir BCAA kompleksai. Esant ypač intensyvioms treniruotėms, rekomenduojama jungti su proteinų kokteiliais. Argininas naudingas, kaip ištvermę galintis padidinti produktas. Jis padeda atpalaiduoti ir tuo pačiu praplėsti kraujagysles, ko pasekoje širdis patiria mažiau apkrovos. Pastebima didesnė aerobinė ištvermė, dažniau išvengiama aptemimų akyse, galvos svaigimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.