Kategorijos

Medinės vidaus dailylentės: jų rūšys, klasės ir tipai

Medinės dailylentės – ekologiškas ir natūralus būdas atnaujinti būstą

Vidaus dailylentės – tai būdas atnaujinti savo būsto vidų neperkant naujų baldų ir neatliekant didelio remonto. Jos gali būti pagamintos iš įvairiausių medžiagų, dažniausiai naudojamos plastikinės arba pagamintos iš medžio.

Plastikinės kainuoja mažiau, jei vertinsime tik jų įsigijimo kainą. Visgi jos nėra atsparios nei laikui, nei braižymuisi ar smūgiams (pavyzdžiui, stumdant baldus). Tuo tarpu medinės dailylentės yra brangesnis pasirinkimas, tačiau jos – ir ekologiškos, ir stiprios. Medis – natūrali medžiaga, o iš kai kurių medžių pagamintos lentos, kitaip nei plastikas, netgi turi teigiamą poveikį sveikatai ir namų orui. Pavyzdžiui, pušinės reguliuoja patalpos drėgmę: jos perteklių sugeria, o jei jos trūksta – išskiria. Ką jau kalbėti apie malonų pušų aromatą namuose… Dažniausiai medinės dailylentės naudojamos sienų ir lubų apdailai.

Kokių rūšių būna medinės dailylentės?

Medinių dailylenčių rūšis priklauso nuo medienos, iš kurios jos yra pagamintos. Kokybiškiausios gaminamos iš atšiauriomis sąlygomis augusių medžių – skandinaviškosios pušies ar eglės ir Sibiro maumedžio. Dailylenčių paviršius gali būti dvejopas: šiurkštus arba lygus (nuobliuotas).

Siekiant suteikti ilgaamžiškumo, jos gali būti dirbtinai apdorojamos. Paviršius gali būti lakuotas, padengiamas norimos spalvos dažais, beicuojamas. Galima įsigyti jau apdorotas dailylentes arba jas apdoroti patiems.

Dailylentės

Dailylentės klasė – jos kokybės rodiklis

Vidaus dailylentėms, kitaip nei lentoms, naudojamoms išorės apdailai, taikomi itin aukšti kokybės reikalavimai. Vidaus apdailai skirtos dailylentės negali turėti į akį krintančių defektų. Vis dėlto jos negali visiškai neturėti defektų – gamta pasirūpino, kad medis turėtų gausybę gumbų, šakų ir rievių, todėl išgauti lygų lentos paviršių itin sunku net naujausiomis technologijomis.

Pagal turimų defektų skaičių dailylentės skirstomos į tris pagrindines klases: A, B ir AB. Aukščiausios kokybės yra A klasės dailylentės, žemiausios – B klasės. Atitinkamai aukščiausia ir žemiausia yra ir šių dailylenčių kaina.

A klasei priskiriamoms dailylentėms „leidžiama“ turėti žymes, kurios lieka dėl šakų (įvairius patamsėjimus, nedidelius, beveik nematomus įdubimus), tačiau mechaniniai defektai (įbrėžimai, įskilimai, spalvos nublukimai) leidžiami tik tokie, kurių nesimato, kai dailylentės yra sumontuotos. AB klasės dailylentės gali turėti visus anksčiau įvardintus defektus bei pavienių sakų kišenėlių. B klasės dailylentės gali turėti pastebimų ištrupėjimų, didelių sakų kišenėlių, plika akimi matomų mechaninių defektų.

Dailylenčių tipai (profiliai)

Jos gali būti daugybės skirtingų tipų, populiariausi jų – T tipas, tradicinė dailylentė, užapvalinta dailylentė ir „bangelė“. Tipas nurodo, kokiu būdu ji turi būti tvirtinama su kitomis dailylentėmis, kaip ji turi būti sujungiama, kokie yra jos išpjovimai.

Pavyzdžiui, „T profilis“ reiškia, kad dailylentė yra išpjauta iš abiejų pusių, paliekant platesnę viršutinę dalį ir siauresnę apatinę. Užapvalintos dailylentės kraštai yra nugludinti, tradicinės dailylentės viršutinė pusė siauresnė už apatinę ir t. t.

 

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *