Ortodontinis dantų tiesinimas

Dantų breketaiTai, jog graži šypsena yra kelias į sėkmę, žino kiekvienas. Pasitikėjimas savimi būtent ir atsiranda iš tokių mažyčių savęs puoselėjimo žingsnelių. Tiesa, grožis yra neatsiejamas nuo sveikatos, tad tik tinkamai pasirūpinus savo kūnu galėsite džiaugtis ir estetine išvaizda. Tinkamai prižiūrėti burnos ertmę mokoma jau mokykloje. Deja, ne visada nuolatinė priežiūra padeda turėti sveikus ir gražius dantis. Kai kuriais atvejais išvaizdą lemia genetika ar tiesiog sąkandis. Kreivai išdygusiems dantims, kurie sąlygoja ir kreivą sąkandį, dažniausiai siūlomas dantų tiesinimas breketais. Tik pasikonsultavus su odontologu, galėsite rasti labiausiai jūsų dantų būklę tenkinantį tiesinimo metodą. Sparčiai tobulėjantis ortodontijos mokslas suteikia galimybę kiekvienam turėti sveiką ir gražią šypseną.

Priklausomai nuo jūsų burnos ertmės ligų, sąkandžio problemų – odontologas įvertinęs būklę paskirs patį tinkamiausią dantų tiesinimo būdą. Šiuo metu egzistuoja keli. Bet kuriuo atveju, gydymą jums paskirs odontologas, tačiau pacientas visada gali koreguoti sprendimą. Tam būtinas bent elementarus informacijos žinojimas.

Dantų plokštelės

Plokšteles dažniausiai daktarai rekomenduoja jauniems asmenims, paaugliams, kadangi jų sąkandis dar nėra susiformavęs ir užtenka nuimamo aparato, kuris kontroliuotų ir bandytų pakeisti dantų augimą. Ortodontinėmis plokštelėmis galima kontroliuoti tiek viršutinį, tiek apatinį žandikaulį. Plokštelės yra gaminamos individualiai kiekvienam pagal jo burnos ertmės būklę. Procedūra labai paprasta ir jai nereikia jokio specialaus pasiruošimo: specialiomis medžiagomis atspaudžiami dantų atspaudai, pagal kuriuos pagaminama ortodontinė plokštelė. Valant dantis ją būtina išsiimti ir išvalyti specialiomis priemonėmis. Tiesa, apskritai šią nuimamą plokštelę rekomenduojama išsivalyti kaskart pavalgius, kadangi besikaupiantys maisto likučiai skatina bakterijų dauginimąsi. Tam, kad plokštelės tinkamai funkcionuotų, jūsų dantų padėtį naudojant įvairius sraigtelius, koreguojama pačios plokštelės sudėtis. Šio tipo plokštelės nėra brangios ir dažniausiai jų nešiojimo trukmė priklausomai nuo individualios burnos ertmės, trunka nuo pusės iki dviejų metų. Aukščiausią rezultatą pasieksite tik glaudaus bendradarbiavimo su odontologu. Klausykite kiekvieno jo patarimo ir greičiau galėsite džiaugtis tiesiais dantimis.

Dantų breketai

Nenuimami dantų aparatai – breketai, kita dantų tiesinimo rūšis. Pagrindinis skirtumas nuo dantų plokštelės yra tas, kad jie yra neišimami iš burnos. Jei plokštelės paprastai gydo kiek mažesnius dantų nukrypimus, tai breketai skirti gydyti jau tikrai rimtoms sąkandžio problemoms. Breketai, dar kitaip vadinami kabėmis, taip pat yra gaminami kiekvienam žmogui individualiai, tačiau kuriamas aparatas kur kas sudėtingesnis. Breketai, naudojant specialias plombas, klijuojami ant kiekvieno danties. Galiausiai, visas plombas sujungia lankas, kuris ir kontroliuoja, stengiasi pakeisti sukandimą. Breketai yra labai elastingi, tad kad ir kaip bandytumėte pakoreguoti lanką (lenkti, spausti), jis vis tiek grįš į pradinę savo padėtį. Nešiojimo trukmė labai panaši kaip ir plokštelės. Žinoma, kuo problemos mažesnės, tuo breketus reikės nešioti trumpiau, tačiau dažniausiai minimalus laikas yra vieneri metai. Jie populiarūs tiek tarp vaikų, tiek tarp suaugusiųjų. Kuriami nauji breketai pasižymi ypač mažu matomumu. Nejausite jokio svetimkūnio savo burnoje. Tiesa, tokių dantų breketų kainos yra didesnės. Kadangi jie gaminami iš ypač aukštos kokybės medžiagų, tai lemia gana nemažą jų kainą, tačiau kreivus dantis tiesinti yra būtina.

Ortodontinis dantų tiesinimas tinka bet kokio amžiaus pacientams. Kuo vėliau kreipsitės, tuo rezultatas gali būti ne toks efektyvus, tačiau pakoreguoti vistiek įmanoma. Svarbiausia kuo skubiau reaguoti į pokyčius ir klausant odontologo nurodymų vos už poros metų džiaugtis nuostabia šypsena.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.