Kategorijos

Perkaitimas kenkia kompiuteriams!

kompiuteriopakrovejasVisiems šiuolaikiniams elektriniams įrenginiams aktuali yra aušinimo klausimas. Įrenginiai nesugenda šiaip. Nors yra sakoma “atėjo laikas”, bet realiai sugedimui būna kažkokios priežastys. Dažniausios priežastys – perkaitimas, įtampos šuolis, suliejimas vandeniu ar užsinešimas dulkėmis. Kompiuterio širdis yra procesorius, o antroji širdis vaizdo plokštė. Abi šios dalys stipriai kaista, nes atlieka didelį skaičiavimų kiekį. Todėl šios dalys turi būti itin gerai aušinamos. Tam prie jų montuojami radiatoriukai, variniai ortakiai, o aušinimą turi užtikrinti besisukantys ventiliatoriai. Deja, kompiuterio ventiliatoriais siurbdami orą įtraukia ir dulkes, kurios kaupiasi vėdinimo sistemoje ir taip apsunkina vėlesnį kompiuterio aušinimą. Dėl to kompiuteris vis labiau kaista ir didėja rizika kuriai nors jo detalei perkaisti. Kad taip nenutiktų tikslingą atlikti kompiuterio valymą. Valant kompiuterį iš jo aušinimo sistemos pašalinamos dulkės ir pakeičiama šiluminė pasta. Tai pasta kuri jungia kaistančias detales (procesorių, vaizdo plokštę) ir kompiuterio aušintuvą. Ji turi padėti perduoti šilumą, bet sena pasta sukietėja ir neperduoda šilumos, o kaip tik ją sulaiko. Dažnai gendanti kompiuterio dalis yra ir kompiuterio pakrovėjas. Kompiuterio pakrovėją dažniausiai “numarina” karštis. Gamintojai aiškiai nurodo, kad jis turi vėdintis ir negali būti uždengtas. Deja tuo rūpinamės retai. Pasirūpiname, kad kompiuterio pakrovėjas būtų įjungtas į elektros lizdą ir į kompiuterį, o pačiu jo blokeliu nesirūpiname visiškai. Kompiuterio pakrovėjų amžių trumpina ir įtampos šuoliai. Norint išsaugoti pakrovėją reikia naudoti prailgintuvą su apsauga nuo įtampos šuolių. Tam tinka ir nepertraukiamos srovės šaltinis (UPS). Bet jis nebūtinas. Jie buvo išpopuliarėję kol kompiuteriai neturėjo baterijų, nes jų viena funkcija buvo lyginti įtampą, o kita – kelias minutes teikti kompiuteriui maitinimą po elektros dingimo (kad nebūtų prarasta informacija). Dabar tai nebeaktualu, nes didžiąją rinkos dalį užima nešiojami kompiuteriai. O juose sumontuoti akumuliatoriai.

Jei norite išsaugoti savo kompiuterį reikia vadovautis keliomis paprastomis taisyklėmis. 1.Stebėkite kompiuterio temperatūrą. Tai  galima daryti specialių programėlių pagalba. Bet aukštesnę temperatūrą išduoda ir garsiai ūžiantis ventiliatorius. Kai pasiekiama kritinė karščio riba kompiuteris pradeda išsijunginėti. Pastebėjus, kad kompiuteris labiau šyla reikia pasirūpinti jo valymu.
2. Kompiuterio pakrovėją į elektros lizdą junkite per pakrovėją lyginanti įtampą. Pasirūpinkite, kad kompiuterio pakrovėjas turėtų pakankamai erdvės aušinimui – nebūtų užklotas, uždengtas.
3. Norint išsaugoti mechaninių pažeidimų ir kietojo disko sugadinimo venkite kompiuterį purtyti, kratyti. Kietojo disko amžių stipriai trumpina kompiuterio nešiojimas kai jis įjungtas.

Užtenka vadovautis keliomis pagrindinėmis taisyklėmis ir kompiuteris tarnaus žymiai ilgiau. Svarbu neleiskite jam perkaisti, saugokitės įtampos šuolių, suliejimo ir žinoma mechaninio sugadinimo.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *