Kategorijos

Pirmieji skrydžiai Vilniaus oro uoste

lektuvu bilietaiLėktuvai yra puikus išradimas palengvinantis mūsų gyvenimą, nes atsidurti kitame pasaulio krašte tapo visai nesudėtinga. Štai per vieną dieną galime atsidurti Amerikoje, Australijoje, o Turkijoje atsidursime vos už 3 valandų.  Bet ar kada nors susimąstėte, kada buvo įkurtas Vilniaus oro uostas? Ar žinote, kada Vilniaus uoste reguliariais reisais pradėjo skraidyti lėktuvai ir kiek tuo metu kainavo lėktuvų bilietai? Ne? Tuomet skaitykite toliau.

Vykdyti maršrutai
Pasirodo, pirmasis reguliarusis skrydis per Vilnių nusidriekė 1932 metais, šiuos skrydžius organizavo oro bendrovė LOT. Tai buvo Lenkijos bendrovė. Rugpjūčio 17-ąją buvo pademonstruotas parodomasis skrydis, o štai 18 dieną Vilniaus oro uoste nusileido ir pirmasis lėktuvas. Jo maršrutas buvo Varšuva-Vilnius-Ryga-Talinas. Šiuo maršrutu lėktuvai skraidydavo tris kartus per savaitę, o skrydžio trukmė nuo Varšuvos iki Talino (su dviem stabtelėjimais Vilniuje ir Rygoje) buvo aštuonios valandas.  Vėliau maršrutai ėmė plėstis. Lėktuvas nusileisdavo ir Kaune, ir Krokuvoje, ir Budapešte. Na, o šiais laikais, praėjus daugiau nei 80-iai metų nuskristi galima dar greičiau ir į bet kurį pasaulio kampelį.

Lietuvos lėktuvai
1938 metais Lietuva pirmą kartą pati nusipirko du anglų gamybos lėktuvus ir pradėjo vykdyti bandomuosius skrydžius maršrutu Kaunas-Palanga-Kaunas. Tai buvo rimtas žingsnis pirmyn, nes taip prasidėjo pirmųjų Lietuvos oro linijų istorija. Tiesa, skrydžiai buvo vykdomi neilgai, nes prasidėjo Antrasis pasaulinis karas.

Kokios lėktuvo bilietų kainos buvo 1932-aisiais?
Lėktuvo bilietas iš Varšuvos į Vilnių kainavo 50 zlotų, skrydis iki Rygos – 95 zlotus, į Taliną galima būdavo nuvykti už 137 zlotus. Vilnius–Ryga atkarpoje bilietas kainavo 40 zlotų, o skrydis iki Estijos sostinės – 82 zlotus. Vadinasi kainos buvo visai nedidelės, pavyzdžiui, nuo Varšuvos iki Vilniaus galima buvo nuskristi už 40,95 Lt, panašiai kainavo ir aukščiausios klasės bilietas keliauti traukiniu.
Iš tiesų, dabar yra kuo džiaugtis, nes per daugelį metų ne tik gerokai patobulėjo Lietuvos oro linijos, bet ir padidėjo kitų šalių oro linijų skrydžių skaičius į mūsų šalį. Tai paskatino turizmo oro transportu plėtrą – šiandien turizmo agentūros organizuoja įvairiausius skrydžius į bet kurį pasaulio kraštą.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *