Kategorijos

Plytelės — teisingas pasirinkimas jūsų namams.

plytelesPlytelės yra viena populiariausių ir universaliausių medžiagų, naudojamų virtuvės ir vonios sienų bei grindų dangoms. Plyteles naudoja didelio intensyvumo patalpose: ligoninių, mokyklų koridoriuose, terasose, rūsiuose, sporto salių dušuose, garažuose. Taigi, plytelės nebūtinai tik apdailos ir estetikos detalė, ją galima naudoti daugelyje sričių.

Nemaža dalis plytelių gaminama iš natūralių medžiagų, tokių kaip raudonas ar baltas molis, akmuo ar stiklas. Raudono molio plytelės yra itin trapios, todėl naudojamos tik patalpose. Ši savybė dažnai neleidžia išbandyti išskirtinių dizaino variantų. Balto molio plytelės yra patvaresnės ir leidžia realizuoti įvairesnes dizaino variacijas. Balto molio plytelės beveik nesugeria drėgmės, todėl jas galima naudoti ir drėgnose patalpose. Akmeninės plytelės atsparios šalčiui ir vandeniui. Jos labai kokybiškos ir patvarios, nedyla. Plytelės iš akmens pluošto naudojamos patalpose, kuriose didelis mechaninis krūvis. Tai — balkonai, ložės, terasos, laiptinės. Mozaikinės plytelės, gaminamos iš stiklo, dažniausiai naudojamos kuriant dekoratyvines akmens masės ar molio plytelių juostas. Taip pat kolonų ar puskolonių paviršiaus apdailai. Keraminėmis plytelėmis dar vadinamos glazūruotomis plytelėmis, skirtos pastatų vidui. Šios plytelės yra labai kokybiškos ir patvarios. Pavyzdžiui, glazūruotos grindų plytelės, pagal atsparumą aplinkos poveikiui ir dilumui, skirstomos net į 5 kategorijas. Dažniausiai 5 dilumo klasės plytelės skirtos gyvenamosioms, gamybinėms, visuomeninėms patalpoms, pasižymi dideliu intensyvumu.

Renkantis plyteles būtina apgalvoti jų paskirtį, nes pagal tai bus išsirenkamas jų tipas. Išsirinkti visada padeda konsultantai, tačiau nereikėtų pamiršti ir patiems susipažinti su informacija, kurią pateikia gamintojas. Svarbiausia informacija, į kurią reikia atkreipti dėmesį yra: moduliniai arba nemoduliniai matmenys, plytelės paviršiaus tipas (glazūruotos arba neglazūruotos), plytelės kodas (piešinys), kalibras, atspalvis ir rūšis. Svarbu atsižvelgti ir į tokią techninę plytelių specifikaciją, kaip COF. Tai yra trinties koeficientas. Juo nustatomas plytelių atsparumas slydimui. Todėl, norėdami jaustis saugiau, rinkitės tokias plyteles, kurių minimalus COF būtų 0,5.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *