Kategorijos

Pokeris – ar tai sėkmės žaidimas?

Visi yra girdėję apie pokerį, daugeliui tai atrodo toks pats žaidimas kaip ruletė, lošimų automatai – sėkmės žaidimas: jei korta krenta – laimi, jei nekrenta – nelaimi. Toks požiūris yra suprantamas ir nėra blogas, jei gali sau leisti pokerį laikyti eiliniu laisvalaikio praleidimo būdu, tačiau kiekvienas šio žaidimo profesionalas žino, kad pokeris – įgūdžių žaidimas.

Kiekvienas pokerio naujokas gali ginti nuomonę, jog pokeris – tai sėkmės žaidimas.

Naujokai pateikia tokius argumentus, kaip: aš žaidžiau su gera korta ir vistiek pralaimėjau, aš stačiau all-in su tūzais ir pralaimėjau prieš aštuonetus. Taip, tai yra tiesa, jūsų varžovui tokiu atveju nusišypsojo sėkmė, o jums – nepasisekė. Tačiau, ar sutiktumėte žaisti šią situaciją tūkstantį kartų su dviem tūzais prieš du aštuonetus, kol ant stalo neatsivertusi nė viena korta? Kvaila būtų nesutikti, nes tūzai prieš aštuonetus laimi apie keturis iš penkių kartų, o tai reiškia, kad po tūkstančio tokių žaidimų jūs vidutiniškai laimėtumėte aštuonis šimtus k

 

artų. Taigi, individualiose situacijose gali pasisekti ir nepasisekti, gali pasisekti viena ranka, gali pasisekti vienas turnyras, bet, kad pasisektų tūkstantis turnyrų iš eilės tikimybė yra mažesnė nei laimėti loterijoje. Sėkmės faktorius mažėja, kai žiūri didelį kiekį rankų, didelį kiekį turnyrų. Ilgajame laikotarpyje visada laimi įgūdžiai, o ne sėkmė. Pokerio profesionalams nesvarbu, kad jie vienoje vietoje pralaimėjo su tūzais, nes jie žino, kad kitus keturis kartus toje pačioje vietoje laimės, ir profesionalų tikslas nėra laimėti kiekvieną kortų ranką, jų tikslas – nepadaryti klaidų. Pokerio paradoksas yra tai, kad geri sprendimai ne visada duoda gerus rezultatus, bet be šio faktoriaus pokeris nesiskirtų nuo šachmatų ir žaisti nebūtų taip azartiška ir smagu.

Sėkmė pokeryje dingsta, kai yra ilgame laikotarpyje yra pastebimi stabiliai geri rezultapokeristai. Po vieno vakaro prie pokerio stalo, laimėjus pirmąją vietą, negalima nuspręsti, ar žaidėjas yra geras, ar –blogas, nes vienetinis puikus pokerio rezultatas dar nėra įgūdžių įrodymas. Priešingai, pokerio įgūdžius galima vertinti tik iš teigiamo rezultato dideliame sužaistų žaidimų kiekyje.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *