Priežastys, kodėl verta rinktis parketlentes

Parketlentės – itin populiari ir stilinga grindų dangos parinktis, kuri vizualiai yra tapati natūralios medienos grindims. Parketlentės nuo natūralios medienos grindų skiriasi savo struktūra. Savo struktūra parketlentė primena sumuštinį, ji susideda iš keleto sluoksnių. Viršutinis ir pats svarbiausias sluoksnis – natūrali medinė fanera, kuri varijuoja skirtingu storiu (paprastai nuo 3 iki 7 milimetrų, bet galimi variantai siekiantys net 1,5 centimetro). Likusi parketlentės dalis susideda iš keleto plonų, drauge suklijuotų faneros plokščių. Parketlenčių kaina paprastai priklauso būtent nuo viršutinio parketlentės sluoksnio storio. Susirūpinusiems parketlenčių ilgaamžiškumu, perkant parketlentes reiktų atkreipti dėmesį į jų kokybę, kokybiškos parketlentės namuose puikiai tarnaus ilgus metus. Atsakydami į klausimą: kodėl verta rinktis būtent tokio tipo grindis, pateikiame keletą priežasčių.

1. Parketlenčių pasirinkimo gausa. Parketlentes galite rinktis ne tik iš gausaus medienos rūšių sąrašo, bet ir iš skirtingų atspalvių, įvairaus užbaigtumo (matinio, lakuoto, su išryškinta tekstūra ir kt.) bei efektų (sendintos parketlentės, saulėje blukintos parketlentės ir t.t.). Grindų dengimui pasirinkę parketlenčių opciją, atrasite tinkamą variantą bet kokio tipo interjerui: šiuolaikiniam interjerui itin tinkamas tamsias, egzotiškas riešuto parketlentes; šviesias, nubalintas ar lengvai pasidabruotas uosines parketlentes – skandinaviškui interjerui arba iš mados neišeinančias ir bet kuriam interjerui tinkančias ąžuolines parketlentes.

2. Lengvas įrengimas. Parketlentės yra puikus pasirinkimas grindų dengimui dėl nesudėtingo įrengimo. Vadovaudamiesi paprastais nurodymais (kuriuos galima rasti internete ar tiesiogiai iš darbuotojų dirbančių parketlenčių pardavimo taškuose) parketlentes gali įrengti visi „pasidaryk tai pats“ projektų mėgėjai. Kitas didelis parketlenčių pliusas yra tas, kad šios paprastai parduodamos su „užbaigtu paviršiumi“, o tai reiškia, kad papildomai jų nereikia lakuoti, dengti alyva ar kitaip užbaigti.

3. Kloti galima ten, kur medinės grindys netinka. Parketlentes galima kloti ant bet kokio grindų paviršiaus, o klojant medines grindis reikia kruopščiai parengti grindų pagrindą. Kita puiki parketlenčių savybė – jos yra atsparesnės vandeniui (palyginti su medinėmis lentomis, kurios nuo drėgmės išsiplečia bei susitraukia), pavyzdžiui: parketlentėmis galima kloti rūsio grindis. Kita vertus nederėtų persistengti ir vonioje jų kloti nepatariama dėl per didelio vandens kiekio. Parketlentės taip pat puikiai tiks šildomoms grindims padengti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.