Kategorijos

SEO arba Optimizavimo paieškos sistemoms reikšmė

Taigi kas yra SEO? Pažodžiui, tai angliškos frazės Search Engines Optimization sutrumpinimas. Lietuviškai tai skambėtų kaip Optimizavimas Paieškos Sistemoms, o tiksliau, interneto svetainės optimizavimas paieškos sistemoms. Plačiąja prasme, tai procesas, kurio metu, interneto svetainės puslapiai pritaikomi paieškos sistemoms taip, kad patektų į pirmuosius paieškos sistemos rezultatų puslapius. Labai svarbu būti pirmame paieškos sistemos rezultatų puslapyje, kadangi tokios svetainės gauna daugiausiai lankytojų.

Paieškos sistemų yra įvairių. Populiariausios pasaulyje yra Google, Yahoo, Bing, Yandex ir Rambler paieškos sistemos. Tačiau Lietuvoje, statistiškai apie 98% paieškų internete yra atliekamos Google paieškos sistema, todėl svetainių, skirtų Lietuvos rinkai, optimizavimo paieškos sistemoms procesas apima svetainių optimizavimą Google paieškos sistemai.

Google paieškos sistemos pateikiami rezultatai būna organiniai ir rėmėjų. Rėmėjų rezultatai, tai Google programos Google AdWords pateikiamos reklamos. Šias reklamas užsakyti gali visi besinaudojantys Google AdWords programa. Paspaudus ant tokios nuorodos, už tai, kad  svetainę buvo nukreiptas lankytojas, reklamos užsakovui nuskaičiuojami pinigai iš jo sąskaitos. SEO procesas negali įtakoti šių paieškos rezultatų.

Organiniai rezultatai tai Google paieškos sistemos rodomi užklausos rezultatai, kurie parenkami pagal Google sudarytą algoritmą. SEO optimizacijos procese būtent ir nagrinėja, kaip turi būti optimizuota interneto svetainė, kad pagal tam tikrus raktažodžius, ji patektų į kuo aukštesnę Google organinių rezultatų poziciją.

Taigi, kaip Google nusprendžia ar internetinę svetainę verta rodyti savo paieškos rezultatuose ir kurioje pozicijoje šią svetainę verta rodyti?

Deja paprasto ir tikslaus atsakymo nėra, kadangi Google savo sudaryto paieškos algoritmo neatskleidžia niekam. Tačiau yra žinoma, kad Google paieškos sistema vertina svetainės kokybę, svetainės kodo ir sistemines klaidas, svetainės turinio apimtį ir jo unikalumą, informacijos atnaujinimo dažnumą, svetainės užkrovimo greitį, svetainės autoritetą tarp kitų panašaus turinio svetainių ir kitus kriterijus. Būtent SEO proceso metu, išvardinti ir daugelis kitų kriterijų optimizuojami taip, kad atitiktų Google reikalavimus.

Svetainės optimizavimo paieškos sistemoms procesas paprastai susideda iš dviejų pagrindinių dalių. Tai vidinis svetainės optimizavimas ir išorinis svetainės optimizavimas.

Atliekant vidinį svetainės optimizavimą, pirmiausiai išsiaiškinama kokiais raktažodžiais vartotojai dažniausiai naudojasi ieškodami informacijos ar paslaugos, kurią teikia optimizuojama svetainė. Kitaip sakant, iš pradžių reikia išsiaiškinti svetainės tikslinę auditoriją bei kokiais raktažodžiais ši auditorija ieško konkrečios informacijos ar paslaugų.

Išsiaiškinus optimizuojamos svetainės nišos populiariausius raktažodžius ir atsirinkus, kurie raktažodžiai yra aktualiausi pagal paieškų ar konkurentų skaičių, pereinama prie svetainės struktūros sudarymo ir svetainės puslapių optimizavimo. Sudarant svetainės struktūrą būtina atkreipti dėmesį, kad kiekvienas svetainės puslapis atitiktų SEO standartus. Kiekvienas svetainės puslapis privalo turėti aiškų adresą (draugišką URL), puslapio antraštę, turinio antraštę, į atitinkamą raktažodį turi būti orientuoti ir puslapio meta duomenys.

Taigi vidinio svetainės optimizavimo proceso metu sutvarkomos svetainės sisteminės klaidos ir programinis kodas, kad svetainė būtų kuo draugiškesnė Google paieškos sistemai. Pagal W3C organizacijos standartus, sutvarkomas svetainės HTML kodas. Kiekvienam svetainės puslapiui sudaromos atitinkamos title, keywords ir description meta žymės. Sudaromos svetainės puslapių antraštės, turinčios raktažodžius. Svetainės turinys apjungiamas vidinių nuorodų tinklu bei patikrinama ar svetainės navigacija nurodo į vidinius svetainės puslapius. Paruošiamas taip vadinamas Sitemap failas, kuris padeda Google paieškos sistemai suindeksuoti svetainės turinį.

Sekantis svetainės optimizavimo paieškos sistemoms proceso etapas tai išorinis svetainės optimizavimas. Išorinio svetainės optimizavimo pagrindinis tikslas yra naudojant atitinkamus raktažodžius, sukurti kokybiškų atgalinių nuorodų į optimizuojamos svetainės puslapius tinklą. Kuo didesnis atgalinių nuorodų tinklas, tuo didesnė galimybė pakilti Google paieškos sistemos rezultatų pozicijose pagal atitinkamą raktažodį.

Nuorodų tinklas į optimizuojamą svetainę turi būti plečiamas pastoviai, tačiau nerekomenduotina nuorodų tinklo plėsti labai greitai ir iškarto prikurti atgalinių nuorodų visuose galimuose nuorodų šaltiniuose. Geriau atgalinių nuorodų tinklą plėsti palaipsniui, kadangi toks nuorodų tinklo kūrimas Google paieškos sistemai atrodo natūralesnis.

Sudarant kokybiškų atgalinių nuorodų į optimizuojamą svetainę tinklą, paprastai pasitelkiami nuodų katalogai, straipsnių katalogai, forumai ir socialiniai tinklai.

Nuorodų katalogas leidžia patalpinti nuorodas į optimizuojamą svetainę. Talpinant nuorodas į svetainę nuorodų kataloguose, labai svarbu antraštėse naudoti savo raktažodžius. Nuorodų katalogai ne tik plečia išorinių nuorodų tinklą, bet ir pritraukia lankytojų, kurie šiuose kataloguose ieško informacijos.

Straipsnių kataloguose talpinami taip vadinami SEO straipsniai. SEO straipsniai tai atitinkamai parašyti tekstai, kuriuose yra raktažodžiai, pagal kuriuos norima optimizuoti svetainę. Tokie straipsniai, patalpinami į straipsnių katalogus su nuorodą į optimizuojamą svetainę.

Dalyvaujant forumuose atitinkančiuose optimizuojamos svetainės tematiką, galima ne tik plėsti atgalinių nuorodų tinklą, bet ir pritraukti į svetainę tikslinius vartotojus. Svarbu žinoti, kad dalyvaujant teminiuose forumuose svarbiausia yra vertingi kitiems forumo dalyviams komentarai ir informacija.

Socialiniai tinklai paskutiniu metu tapo labai svarbus faktorius optimizavimo procese. Svetainės turinio platinimas Facebook ar Twitter tinkluose tai dar vienas nemokamas būdas plėsti išorinių nuorodų tinklą bei pritraukti tikslinius lankytojus į svetainę.

Nereikia pamiršti, kad interneto svetainių optimizavimas paieškos sistemoms yra nuolat vykstantis, o ne vienkartinis, procesas, todėl reikai pastoviai stebėti svetainių pozicijas pagal pasirinktus raktažodžius.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Įrašo “SEO arba Optimizavimo paieškos sistemoms reikšmė” komentarų : 1

  1. tekstu optimizavimas paieskos sistemoms avataras

    Puikus įrašas. Puikiai atsako į klausimą kas yra seo? Tik atitinkamai parašyti tekstai yra talpinami į straipsnių katalogus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *