Šiltų kraštų magija

AlikantėAtėjus rudeniui, bet dar neprasidėjus šildymo sezonui ne vienas šąlame namuose ir kibirais tiesiog geriame arbatą ar kavą – kad bent kiek sušiltume ir pajustume šilumą… Gerai kai judame ar dirbame, kai nesame namie, bet ten kur šilčiau, ar judame, kad ir dar šaltesniame lauke. Kitas būdas – judėti ar sportuoti taip bandant sušilti. Deja, dauguma mūsų sėdi prie kompiuterių ir beveik nejudėdami tik velkamės vieną  megztinį po kito ir nejučia atsidarome kokį kurortinio Viduramžių jūros miestelio nuotrauką su smėlėtais paplūdimiais ir giedru dangumi. Maljorka, Ibiza, Alikantė, Kanarai…tiek pasirinkimo, kur norėtųsi atsidurti kad ir dabar ir nebekęsti to lietuviško rudens šalčio.

                  Gerai ieškant ir pasistengiant galima rasti nebrangių lėktuvo bilietų į šiltuosius kraštus, kur galėsite džiaugtis šiluma ir giedru dangumi. Ten norėsite kondicionieriaus, o ne radiatoriaus, o nuo saulės slėpsitės po didžiausiu rastu skėčiu. Šiltas vanduo leis atsipalaiduoti kūnui ir užmiršti visus rūpesčius, lietuvišką rudens šaltį ir darganotą orą. O kol savaitę ilsėsitės šiltuose kraštuose kur nors prie Viduržemio jūros, per tą laiką, žiūrėk ir įjungs šildymą ir galėsite grįžti į jau šiltus namus, kur nereikės rengtis krūvos megztinių ir litrais gerti karštos arbatos, net plikinančios lūpas. Taigi, ar nevilioja jūsų Alikantė ar Maljorka? Pakeliaukime ir pamatysime, jog ten tikrai šilta ir gera.

                  Šiltuose kraštuose žmonėms mėgsta ne tik degintis paplūdimyje išsitiesę ant rankšluosčio ar gulto, bet kartais įlysti ir į vandenį. Juk jūra čia įkaista iki dvidešimt penkių ar net daugiau laipsnių šilumos! Kas gi nenorėtų paplaukioti tokiame įšilusiame vandenyje? Be to, norint gerai išnaudoti visus šilto vandens privalumus, galima išbandyti nardymą su nardymo kauke ir deguonies balionais. Ar tiesiog su vamzdeliu ir ląstais. Naujas spalvingas pasaulis atsivers prieš jūsų akis ir galėsite pasigrožėti pietinių kraštų povandenine fauna ir flora. Žinoma, nelendant taip giliai į vandenį galima išbandyti ir baidares, kajakus, įvairius pripučiamus daiktus, skirtus plaukioti ant vandens.

                  Jei mėgstate pramogas, šilumą, saulę ir auksinius paplūdimius, siūlome jums apsilankyti tokiuose kurortuose kaip Alikantė, Kreta ar Malta ar bet kuris kitas nedidelis miestelis, įsikūręs Viduržemio jūros saloje ar pietinėje Europos pakrantėje. Pailsėkite nuo lietuviško rudens ir pasileiskite į nuotykius!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.