Kategorijos

Siuntiniai į Angliją: vienintelis saitas tarp emigrantų ir tėvynės?

siuntiniai i anglijaJei kas paklaustų, kiek Lietuvoje gyvena žmonių, būtų sunku atsakyti. Trys milijonai jau seniai teliko tik Marijono Mikutavičiaus dainos žodžiuose. Deja, realybė ne tokia džiugi. Daugelis žmonių, ieškodami geresnio gyvenimo, didesnio atlygino ir palankesnių gyvenimo sąlygų emigravo į užsienį. Vieni laimės ieškoti iškeliavo už Atlanto, į išsvajotąją atradimų žemę Ameriką. Likusi dalis pasirinko Europą. Sunku pasakyti ir procentaliai paskirstyti emigrantų srautus, tačiau bene didžiausia jų dalis nutekėjo į Angliją, Airiją, Vokietiją bei Skandinavijos šalis. Lietuviai čia pradėjo naujo, geresnio gyvenimo paieškas. Dalis iš jų susirado darbus, išmoko kalbas ir įsitvirtino užsienio šalyse. Buvo ir tokių, kurie neradę aukso kalnų grįžo į tėvynę.

Praėjo nemažai laiko, tačiau situacija nepakito. Migracijos srautai dar labiau išaugo. Nemažai lietuvių savo ateities čia nemato ir tolimesnį gyvenimą sieja su užsieniu. Emigrantai, daug metų gyvenantys kitose Europos valstybėse, Lietuvą prisimena su nostalgija. Daugelis iš jų kas metai grįžta aplankyti giminių ir artimųjų, paatostogauti. Tačiau, apie grįžimą visam negalvoja. Lietuvą jie mato kaip gražią vietą turiningam laisvalaikio praleidimui, trumpoms atostogoms pajūryje ar kaimo sodyboje.  Kodėl niekas nenori grįžti?

Daugelis sutiktų, kad Lietuvoje gyventi ne taip jau blogai, palyginus su trečiosiomis pasaulio valstybėmis. Na, gerai, Lietuvoje gyventi geriau nei daugelyje kitų posovietinių šalių, tačiau kodėl tada, vos tik pasitaikius progai, žmonės bėga iš čia? Atsakymas paprastas: nes kitur geriau. Anglija, Vokietija, Skandinavija — visos šios šalys 3-5 kartus lenkia Lietuvą. Atlyginimai ir socialinės garantijos vilioja mūsų tautiečius kaip bites medus. Išvyksta ne tik pavieniai žmonės, bet ir šeimos. Įsikūrę kitose valstybėse emigrantai grįžta ir pasiima savo tėvus, vaikus ir išsiveža juos. Taip Lietuva traukiasi ir mažėja. O kiek yra žmonių, kurie apskritai negrįžta Lietuvon ir net nepagalvoja apie ją? Liūdna, kad siuntiniai į Angliją ar kitas Europos valstybes yra vienintelis saitas, kuris dar laiko emigrantus artimus savo šaliai. Kas bus kai tie siuntiniai į Angliją nustos keliauti…?

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *