Kategorijos

Skaniausia žuvis virtuvėje

Keptas karpisReceptai, patiekalai, maistas – neatsiejama kasdienybės dalis. Maisto gaminimas ir valgymas atima labai daug žmogaus gyvenimo laiko. Net jei negaminate maisto patys, valgote vien kavinėse ar užkandinėse ar perkate pusfrabrikačius, vis tiek maistas atima laiko daug. Tad vis tik kodėl nevalgius skaniai? Be abejo, ir skaniai. Žuvies patiekalai – vieni tų skanėstų, kurie nebūtinai atima daug laiko gaminimui, bet yra sveiki ir nebrangūs.

Be abejonė, turbūt populiariausia žuvis kulinarijoje yra lašiša. Dažniausiai Lietuvą jos pasiekia iš Skandinavijos žuvų ūkių. Bet tai kiek kitokie ūkiai nei galima įsivaizduoti – žuvys auginamos aptvertuose fjordų, jūros įlankų, dalyse. Tik šeriamos papildomai, lašišos dar ir gausiai maitinamos karotinu – tam, kad mėsa būtų raudona. Raudona taip, kaip mes įpratę matyti lietuviškuose bei apskritai viso pasaulio parduotuvėse. Jei kam teko pačiam pasigauti lašišą ir ją valgyti, turbūt greit atkreipė dėmesį, jog mėsos spalva toli gražu ne tokia raudona kaip parduotuvinių lašišų.

Lašišoms stipriai laimint konkurencinėje kovoje virtuvėje, nereikėtų pamiršti ir mums labiau įprasto karpio. Karpis – neatsiejama Kalėdų bei Kūčių stalo dalis daugeliui lietuvių šeimų. Ir ne tik Lietuvoje. Keptas karpis, net pagamintas paprasčiausiu būdų be jokių įmantrių prieskonių ar marinavimų – tikras delikatesas neišlepintiems skonio receptoriams. Viena svarbiausių to priežasčių tikriausiai yra šviežumas. Juk karpius perkame dar gyvus, ir mūsų stalą jie pasiekia tikrai šviežia. Net ta pati lašiša, kol atkeliauja iki mūsų lėkštės, paprastai nukeliauja ilgą šaldymo, atšaldymo ar net užšaldymo kelią. Skoniui tai neabejotinai kenkia.

Žinoma, mūsų virtuvėje, ypač kavinėse bei restoranuose gausu ir kitokių, įmantresnių žuvų, keptas karpis toli gražu nėra toks jau populiarus. Išskyrus Kalėdų savaitę, žinoma. Dažnos šeimos perka ir kepa šaldytas menkes, jūrų lydekas, pangasijas. Visos šios žuvys, nors skoniu ir ženkliai nusileidžia šviežiam karpiui ar atšaldytai lašišai iš Norvegijos ūkių, yra patogios gaminti. Dažnai būna be kaulų arba jų turi mažai, reikalauja tik atšildymo, žiupsnio prieskonių, penkių minučių keptuvėje ir štai jau galime valgyti žuvį. Net ir paprasčiausiai keptas karpis reikalauja šiek tiek daugiau, o jei norėsime ko nors įmantresnio, pavyzdžiui folijoje kepto ar įdaryto karpio, jau teks šiek tiek pasistengti. Tačiau juk tai verta tų pastangų – skanu taip, kad net pirštus apsilaižome. Nors, tiesą sakant, gal vis tik nešvariom rankom geriau naudoti servetėlę.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *