Skolų išieškojimas

skolu isieskojimasŠiuo metu vienas dažniausiai pasitaikančių finansinių nesutarimų sprendimo būdų yra skolų išieškojimas. Šios paslaugos yra žinomos beveik kiekvienam žmogui, kuriam yra nutikusi situacija kai kažkoks asmuo negrąžina pagal įsipareigojimą nustatytos pinigų sumos. Šiomis paslaugomis naudojasi daug kas – nuo paprastų eilinių žmogelių iki didelių bendrovių. Skolų išieškojimo specialistų dėka yra supaprastinami visi santykiai tarp skolininko ir asmens, kuriam skola turi būti gražinta, nes paprasčiausiai žmogui nebereikia imtis jokius priemonių – skolos atgavimo reikalais bus pasirūpinta už jį.

Skolų išieškojimas yra skirstomas į dvi dalis: ikiteisminis ir teisminis skolų išieškojimas. Ikiteisminio skolų išieškojimo metu, asmuo įpareigoja raštiškai tam tikrą skolų išieškojimo bendrovę, jog ši imtųsi visų galimų priemonių, jog skolininkas skolą gražintų geruoju t.y. kad neriekėtų kreiptis į teismą. Tokiais atvejais, skolų išieškojimo specialistai imasi įvairiausių priemonių, o vienos iš jų – prevencinės. Tai reiškia, jog šie specialistai važinės pas skolininką ir ves derybas dėl galimo pinigų grąžinimo. Žinoma, toks veiksmas ne visada patinka prasiskolinusiam asmeniui, nes paprasčiausiai apie jo įsipareigojimus netyčia gali nugirsti pašaliniai asmenys, pavyzdžiui, jeigu specialistai atvyksta į asmens darbo vietą. Tokiu atveju, savaime suprantama, jog asmuo patiria gėdą ir nori kuo greičiau šiais skolų išieškotojais atsikratyti ir tada sutinka bent dalimis gražinti skolą nurodytu laiku. Verta pastebėti, jog prie prevencinių priemonių galima priskirti ir specialistų skambučius, kurie yra adresuojami vėl gi – į darbovietę ar kitas vietas, o ir registruotų laiškų siuntimas su priminimais yra visada pasitelkiamas. Trumpai tariant, ikiteisminio skolos išieškojimo metu, specialistai imasi visų priemonių, jog skolininkas geruoju gražintų skolą, jog netektų kreiptis į teismą.

Kas liečia teisminį skolos išieškojimą, tai čia jau viskas yra kiek paprasčiau. Jūs pateikiate ieškinį teismui su visais skolą įrodančiais dokumentais bei skolininko duomenimis, o teismas, atsižvelgęs į visus galiojančius teisės aktus, priteisia skolą su visomis jūsų patirtomis išlaidomis ir tada išduos vykdomąjį raštą. Su šiuo raštu kreipiatės į antstolį, kuris jau nuo čia perima visą skolos išieškojimo procesą – jis areštuoja skolininko turtą, banko sąskaitas ir imasi kitų teisėtų priemonių ir išskaičiuoja skolos sumą su visomis išlaidomis bei grąžina jums. Tokiu atveju, jeigu jau yra pasitelkiamas teisminis skolų išieškojimas, tai be abejo – skolininkui kaip reikiant priaugs papildomų išlaidų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.