Kategorijos

facebook verslui

Jūs tikrai žinote, kaip naudoti Facebook asmeniniams reikalams, bet ar jūs tikrai žinote, kaip pasinaudoti juo savo verslui? Tai gali atrodyti mažai priežiūros reikalaujanti platforma, tačiau yra keletas būdų, kaip galite suklysti. Tai ne tik apie dalinimąsi savo turiniu- tai apie savo auditorijos pažinimą ir žinojimą, kaip su ja bendrauti, suprasti, ir padaryti, kad dirbtų jūsų verslui.

Taigi, kokios yra didžiausios Facebook marketingo klaidos ir kaip jų išvengti? Šiame straipsnyje aprašyti didžiausi Facebook netaktai, atsižvelgiant į socialinių žiniasklaidos ekspertų nuomonę.

 

  1. Nepamirškite būti socialūs

Socialinių tinklų grožis yra tai, kad jie leidžia mums turėti abipusį pokalbį su žmonėmis. Jis atveria dialogą su fanais arba klientais, ir leidžia verslui kalbėti su žmonėmis labiau autentišku būdu. Prie to, įmonės taip pat turėtų atsižvelgti į jų auditorijoms tinkamą laiką, taip pat reaguoti į skundus. Tai dar labiau suteikia skaidrumo veiklai, ko labiausiai nori Facebook publika. Verslai ir prekių ženklai turėtų suprasti, kad jų tikslas yra kalbėti su žmonėmis ir statyti santykius su jais, o ne vien bandyti įbrukti savo produktus ar paslaugas.

 

  1. Neignoruokite Analytic‘ų

Turbūt didžiausia klaida, kurią gali padaryti verslai arba prekiniai ženklai, tai netikrinti savo įžvalgų (insights- angl.) Tai yra puikus šaltinis ir pateikiama Facebook nemokamai. Tikrindami savo įmonės puslapio įžvalgas, galite sužinoti kuriuo metu jūsų sekėjai yra aktyvūs, kuriuo paros metu jie aktyviausi, kuriuo- pasyviausi. Taip pat galima peržiūrėti, kokia jūsų pateikta informacija sulaukė daugiausiai dėmesio, todėl pagal tai galite planuoti savo žinučių talpinimo laiką ir turinį. Tai leidžia pasiekti didesnę auditoriją.

  1. Nepamirškite skatinti pranešimų

Baigėsi dienos, kai buvo galima norimu turiniu pasidalinti savo puslapyje ir visi gerbėjai jį matydavo savo naujienų kanale (news feed- angl.). Facebook nuolat keičiasi ir po truputi keičia savo turinio transliavimą. Šiandien būtina savo pranešimus paleisti per mokamas paslaugas, jei jie nori, kad juos pamatytų tiek akių, kiek tik galima. Daugelis verslų, ypač mažų verslų, o taip pat ir ne pelno organizacijos nesuvokia to, arba naudoja tik dalį leistinų funkcijų, ko rezultate pasiekia tik mažą dalį Facebook peržiūrų. Įmonės turėtų skirti savo rinkodaros biudžeto procentą, kad sustiprinti savo pranešimus, kiekvieną mėnesį, siekiant užtikrinti maksimalų turinio eksponavimą.

  1. Nepirkite laikų

Iki šiol, didžiausia klaida, ką gali padaryti prekinis ženklas Facebook- nusipirkti fanus (laikus). Daugelis verslų vadovaujasi tokiu principu, kad kuo daugiau „laikų“ turi jų puslapis, tuo geriau. Tai negali būti toliau nuo tiesos. Nors turėti didelę ir sudomintą auditoriją yra tikrai puiku, „laikų“ pirkimas nėra kelias į tai. Tiesą sakant, tai gali būti net žalinga jūsų ateities Facebook reklamos kampanijoms, todėl orientacija į auditorijos pirkimą yra pinigų švaistymas. Jūs juk nenorite išleisti savo pinigus, kad jūsų tikslinė grupė pasidarytų „fake“ profiliai, tiesa?

  1. Nesivadovaukite taisykle, kad vienas dydis tinka visiems

Kai prekių ženklai, arba verslai imasi būdų, kurie buvo taikomi kitose aplinkose, ir naudoja juos Facebook‘e, jie daro sau ir savo klientams didelę meškos paslaugą. Tai, kaip asmuo sąveikauja su Facebook pateikta informacija, labai skiriasi nuo to, kaip jis sąveikauja su skelbimų lenta, arba 30 sekundžių trukmės reklama televizijoje. Kartais verslai, ar prekės ženklai bando padaryti tai, kas buvo sukurta parodyti kažkur kitur, išskyrus Facebook. Dirba socialiniuose tinkluose, tarsi bandydami žaisti golfą su beisbolo lazda.

  1. Nesiųskite informacijos klaidingai auditorijai

Kita didelė klaida, kurią gali padaryti verslai, naudodami Facebook- reklamos metu orientavimasis į klaidingą auditoriją. Facebook taikymas, arba pakartotinis taikymas, yra du iš geriausių įrankių, kuriuos įmonės gali naudoti, kad būtų pasiekti tikslingi gerbėjai ir faktiniai klientai. Tačiau jei jūs nežinote, kokia iš tikrųjų yra jūsų tikslinė auditorija, ir kokie yra kiti jų mėgstami puslapiai bei jų interesai, tuomet jūs tikrai nenaudojate Facebook savo verslui taip, kaip turėtumėte.

  1. Nepamirškite vaizdinių žinučių

Verslai ir prekių ženklai labai klysta, manydami, kad jiems nereikia dėti savo sukurtų vaizdo įrašų Facebook platformoje. Patalpindami savo video įrašą ne į Youtube platformą, o į Facebook, galite sulaukti milžiniškų peržiūrų skaičių, kas ženkliai padės jūsų rinkodarai gauti greitą ir pastovų srautą.

  1. Dirbate nenuosekliai

Didelė klaida, kurią savo Facebook verslo paskyroje galite daryti- dirbti nenuosekliai. Įmonės pradeda su geriausiais ketinimais ir vėliau praleidžia mėnesius, nejudindami savo paskyros ir neįdėdami nei vienos žinutės. Geriau turėkite realius tikslus pastoviam rašymui savo paskyroje.

  1. Nepamirškite paįvairinti savo paskyros

Yra didelė tikimybė, kad jūs pateksite į rutiną, besidalinant to paties tipo nuotraukomis ir žinutėmis. Žmonės tikisi iš jūsų paįvairinimo. Duokite jiems vis naują turinį dienoraštyje, įdomių nuotraukų, citatų, video, viktorinų, metodinės medžiagos, atsiliepimų, kelkite jiems klausimus, anekdotus ir t.t.

  1. Neignoruokite skundų

Jei buvęs klientas paviešina savo nuoskaudas ar nusiskundimus Facebook, tai yra kritinė galimybė keisti to asmens perspektyvą ir parodyti kitiems potencialiems klientams tai, ko jie gali tikėtis iš savo įmonės, kai sprendžiate jų problemas. Geriausias reagavimo būdas gali skirtis, priklausomai nuo kritikos rūšies, bet net ir didelių kritikų atžvilgiu, geriausia jūsų reakcija- paprastas atsiprašymas kartu su pasiūlymu susisiekti asmeniškai ir kartu išspręsti visas problemas. Jokiu būdu nevertėtų gilinti konflikto viešai, arba net žeminti ar įžeidinėti nepatenkintus klientus. Kartais įmonės reaguoja įvairiais būdais, iš kurių galima pasimokyti įvairių klaidų- pradedant kaltės permetimu klientui dėl jo neigiamos patirties, norint apginti savo įmonės pozicijas, iki didelių viešų konfliktų, kurie tik dar labiau pagilina ir sustiprina problemą bei kliento nuoskaudas. Nei vienu atveju nepastatysite savo įmonės ar prekės ženklo į teigiamą poziciją, nesvarbu ar jūs teisūs, ar ne.

Verslo konsultacijos ir mokymai

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *