Kategorijos

6 ženklai, jog laikas apsilankyti odontologo kabinete

Profilaktinė sveikatos priežiūra gali būti apleista dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, sudėtingos karjeros, draugo, kuriam reikia pagalbos, ir pan. Profilaktinę sveikatos priežiūrą galima apleisti dėl daugelio veiksnių. Iš pažiūros nedideles dantų problemas lengva atidėti, kol palengvės jūsų dienotvarkė. Tačiau nereikėtų pamiršti toliau išvardytų požymių. Tai ypač aktualu, jei sergate lėtinėmis ligomis, pvz cukriniu diabetu ar širdies ligomis, kurios gali turėti didelį poveikį jūsų burnos sveikatai.

Jums nuolat skauda dantis

Nuolatinį danties skausmą gali sukelti paprasčiausia priežastis – tarp dantų patekęs maistas. Tačiau jei skausmas stiprus ir nepaliaujamas, tai gali būti infekcijos arba dantų ėduonies požymis. Jei karščiuojate arba patinsta limfmazgiai, tai taip pat gali būti infekcijos požymiai. Tokiu atveju geriausia nedelsiant kreiptis į odontologą.

Po dantų valymo šepetėliu ar siūlu atsiranda kraujavimas

Jei ant dantų šepetėlio ar kriauklėje randate kraujo – turėtumėte sunerimti. Tai gali reikšti dantenų ligą, dar vadinamą periodentitu – audinių, kurie palaiko dantis, infekciją. Negydoma periodentitas gali sukelti kaulo aplink dantis nykimą ir galiausiai dantų netekimą. Požymiai: raudonos, patinusios ar skausmingos dantenos, taip pat išskyros tarp dantų ir dantenų.

Atsitraukusios dantenos

Dantenų recesija yra normali senėjimo dalis: 88 % vyresnių nei 65 metų žmonių bent kartą patyrė dantenų recesiją. Kita vertus, dantenų ligos gali sukelti burnos ar žandikaulio diskomfortą ir dantų netekimą. Atsitraukiančios dantenos gali atidengti pažeidžiamas dantų šaknis, todėl padidėja ėduonies, uždegimo, diskomforto ir dantų netekimo rizika. Jei tai nustatoma pakankamai anksti, gydant galima sustabdyti ar net pakeisti pažeidimo procesą.

Džiūstanti burna

Burnos ertmės švarą palaiko seilės, kurios nuplauna maisto daleles ir neutralizuoja apnašų gaminamas rūgštis. Jei jūsų burna neįprastai sausa, gali būti, kad sergate. Jūsų odontologas gali išsiaiškinti, dėl ko išsausėjo burna, ir pasiūlyti, kaip drėkinti ir saugoti dantis.

Klibantys dantys

Suaugusiųjų dantys turėtų tarnauti visą gyvenimą. Jei pastebėjote mažus judesius ar didėjančius tarpus, atkreipkite į tai dėmesį. Tai gali būti infekcijos arba kaulo nykimo požymis. Taip pat stebėkite, kaip dantys priglunda vienas prie kito, kai kramtote, taip pat bet kokius dalinio protezo pritaikymo pakeitimus.

Gumbeliai ir opos

Paprastai opos išnyksta savaime per vieną ar dvi savaites. Tačiau į kitus burnos ertmės negalavimus reikia atkreipti dėmesį. Baltos opos ant liežuvio, vidinės skruostų pusės, tonzilių ar gomurio gali būti grybelinės infekcijos, vadinamos pienlige (kandidoze), požymiu. Cukriniu diabetu sergantiems žmonėms didesnė tikimybė susirgti pienlige – infekcija, kuri klesti esant dideliam cukraus kiekiui seilėse. Pienligė gali būti gydoma vaistais.

Jei jaučiate bet kurį iš šių požymių, svarbu kuo greičiau apsilankyti odontologijos klinikoje Vilniuje. Šių problemų ignoravimas gali sukelti rimtesnių ir brangiau kainuojančių sveikatos komplikacijų ateityje. Laimei, ankstyvas aptikimas ir gydymas yra svarbiausi dalykai siekiant išsaugoti burnos sveikatą.

Patarimai, padėsiantis tinkamai prižiūrėti dantis

  1. Valykite dantis bent du kartus per dieną po maždaug dvi minutes. Naudokite dantų šepetėlį minkštais šereliais; kieti šereliai gali pažeisti dantis.
  2. Kartą per dieną naudokite dantų siūlą, kad pašalintumėte daleles tarp dantų ir po dantenų linija.
  3. Jei nešiojate dantų protezus, valykite juos kasdien.
  4. Ant dantų protezų susikaupusios spalvos ir apnašos gali dirginti dantenas. Kad dantenos būtų sveikos, miegodami išimkite dantų protezus.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *