Kategorijos

Aukso kaina – tendencijos ir ypatumai

Šiandien auksas yra viena populiariausių investicijų. Dėl savo unikalių savybių auksas buvo ir yra ta medžiaga, kuri visuotinai priimta mainais į prekes ir paslaugas. Auksas tūkstantmečius buvo laikomas labai vertinga preke, o jo kaina iki dabar yra plačiai stebima viso pasaulio finansų rinkose. Aukso supirkimo kaina linkusi didėti tuomet, kai mažėja akcijos ir obligacijos. Šis metalas gerai išlaiko savo vertę, todėl yra patikima ir saugi investicija. Nežiūrint į dienos neatidėliotiną kursą, juo nuolat prekiaujama, visame pasaulyje.

Taurieji metalai visada buvo finansinė apsauga baimės ir netikrumo laikais, kurie linkę eiti koja kojon su ekonomikos nuosmukiu ir depresija. Metams bėgant investavimas į auksą vystėsi kaip ideali apsidraudimo forma nepastovioms rinkoms. Tačiau aukso kaina visuomet svyravo, ir niekada nebuvo pastovi. Šiais laikais ją paprastą stebėti ir galima rasti informacijos apie veiksnius, turinčius įtakos akcijų rinkoms.

Štai keletas bendrų veiksnių, kurie įtakoja aukso supirkimo kainas:

  1. Paklausa ir pasiūla

Kaip ir bet kuriai kitai prekiaujamai prekei, aukso paklausa ir pasiūla, vaidina svarbų vaidmenį kainos nustatymui. Skirtingai nuo naftos, auksas nėra vartojamas produktas, todėl visas auksas, kuris kada nors buvo iškastas yra vis dar prieinamas. Kasmet iškasamo aukso kiekis nėra labai didelis, todėl didėjant paklausai, didėja ir kaina, nes pasiūla yra gan menka.

  • Infliacija

Kai infliacija didėja, valiutos vertė mažėja, kitų investicijų būdai neduoda grąžos. Todėl dauguma žmonių kaip ir visais amžiais investuoja į auksą. Infliacijai laikantis ilgą laiką, auksas yra puiki apsidraudimo priemonė, kadangi valiutos vertės svyravimai jos stipriai neveikia.

  • Palūkanų normos

Palūkanų normos turi atvirkštinį ryšį su auksu ir paprastai aukso kaina krenta, kai palūkanų normos kyla. Kita vertus, kai palūkanų normos kyla, žmonės parduoda savo auksą ir investuoja į indėlius, tam, kad daugiau uždirbtų.

  • Vyriausybės rezervai

Aukso atsargas laiko Indijos vyriausybė. Remdamasi savo politika, ji gali pirkti arba parduoti auksą per Indijos rezervų banką (RBI). Aukso kaina gali turėti įtakos priklausomai nuo to, ar perka, ar parduoda daugiau.

  • Geopolitiniai veiksniai

Tokie veiksniai, sukeliantys krizines situacijas, teigiamai veikia aukso kainas, nes auksas veikia kaip saugus prieglobstis ir lenkia kitas turto klases.

  • Valiutų svyravimai

Valiutos svyravimai taip pat turi įtakos aukso kainai, nes auksu tarptautinėje rinkoje prekiaujama USD, o dolerio konvertavimas įtakoja kainą.

Šiuo metu ypač palankios aukso supirkimo kainos tokiose šalyse kaip Norvegija, Belgija, Vokietija. Tačiau lyginant su kitomis šalimis skirtumas nėra labai didelis, todėl prieš norint parduoti auksą, geriausia pasitikrinti kokia situacija, palyginti kainas, kurios rodomos šią akimirką, ir nuspręsti kurioje vietoje labiausiai apsimoka tai padaryti.

Žmonės jau seniai žavisi ir, tikėtina, ir toliau žavėsis auksu.  Nors jo kaina trumpuoju laikotarpiu gali būti nepastovi, ilgainiui jis visada išlaikė savo vertę. Bėgant metams jis buvo apsaugotas nuo infliacijos ir pagrindinių valiutų erozijos, todėl tikrai verta svarstyti tokią investiciją.

Aukso supirkimo kainas šiai dienai patogu pasižiūrėti interneto svetainėje scraprice.com

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *