Kategorijos

Aukso luitai Lietuvoje

Bėgant dešimtmečiams, šimtmečiams, net tūkstantmečiams auksas buvo, yra ir išliks svarbiausiu tauriuoju metalu, garantuojančiu išlikimą didžiausių istorinių nelaimių ir neramumų metu. Tačiau kodėl auksas naudingas ir šiandien ir kuo jis gali padėti eiliniams žmonėms?

AuksasPožiūrį, jog auksas yra išskirtinai turtingųjų privilegija Lietuvoje pakeitė 2009-aisiais metais Vilniaus prekybos ir pramogų centre „Akropolis“ atidaryta prekybos vieta, kurios lentynos pasipuošė auksu. Aukso luitai – tai ne didžiuliai akmenys, matomi filmuose, o bent gramo (paprastai 50-100 gramų) plokštelės, supakuotos į plastikinius dėklus, kurių negalima atidaryti, jeigu norite kada nors jį perparduoti. Iš pradžių lietuviai atsargiai vertino tokią naują prekę – ji kėlė smalsumą ir skeptiškumą. Pradėję daugiau domėtis, žmonės ėmėsi investuoti. Pirmieji ir didžiausi klientai buvo senyvo amžiaus gyventojai, bijantys valiutos nuvertėjimo ir pasiryžę investuoti į šį tauriųjų metalą, galintį suteikti stabilumą, jeigu ne jiems patiems, tai jų vaikams ar anūkams. Ir šiandien ši amžiaus grupė išlieka pati aktyviausia investuotojų į auksą dalis.

Kaip jau minėjome, investiciniu auksu yra laikoma tokia aukso plokštelė, kurios svoris nėra mažesnis nei 1 gramas. Šiuo atveju svarbu įvertinti ir lydinio prabą – aukso luito vertę ir santykinį tauriųjų metalų kiekį 1000 masės dalių. Pagal tai yra išskiriamos tokios aukso prabos rūšys: 375, 5858, 750, 916 ir 999. Kitose valstybėse, ypač besivadovaujančiose anglosaksų tradicijomis, yra naudojama karatinė – senoji – sistema. Ji vis dar taikoma Jungtinėje Karalystėje bei buvusioje jos kolonijoje Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Investuojant į auksą verta prisiminti, jog tai turėtų būti ilgalaikė investicija. Geriausi rezultatai pasiekiami įsipareigojant 5-10 metų laikotarpiui. Taip yra todėl, kad aukso kaina nuolat svyruoja, priklausomai nuo finansinių krizių, politinių neramumų. Ryškiausias to pavyzdys šiandien – prieš kelias savaites įvykęs „Brexit“ referendumas, sukėlęs daugybę diskusijų ir neramumų. Dėl šios priežasties, trumpalaikės investicijos, kurių motyvas – greita ir momentinė nauda yra beprasmės. Tokiu atveju galima tik dar labiau pakenkti savo piniginei nei ją papildyti. Dar didesni nemalonumai laukia tada, kai į auksą investuojama siekiant spekuliacinių tikslų ar skolinantis svetimus pinigus.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *