Kategorijos

Budinti veterinarijos klinika jūsų augintiniui

Nelaimingi atsitikimai ir sveikatos sutrikimai gali ištikti ne tik jums, bet ir jūsų augintiniams. Ir tai gali įvykti bet kuriuo paros metu. Svarbu žinoti, jog yra budinti veterinarijos klinika „Siaurio Šnauceris“, kuri dirba visą parą. Gydytojas veterinaras visuomet pasiruošęs suteikti skubią pagalbą jūsų augintiniui.

 

Kodėl žmogui svarbi augintinio sveikata?

Augintinis – šeimos narys. Nustatyta, kad buvimas šalia gyvūnų teigiamai veikia žmogaus gyvenimo kokybę. Gydytojai pastebi, kad asmenys, turintys augintinių, rečiau serga širdies ir kraujagyslių ligomis, pasižymi geresne psichine sveikata, rečiau užklumpa nerimas. Žmonės myli savo augintinius ir juos laiko savo šeimos nariais. Sutrikus augintinio sveikatai, žmogų taip pat užklumpa neigiami išgyvenimai.

Augintinis – partneris. Augintinis gali perimti žmonių atliekamas užduotis, o kartais jas atlikti net ir geriau. Gyvūnai dažnai naudojami padėti vaikams, turintiems specialiųjų poreikių arba vizitacijoms pas sunkius ligonius. Tokiu būdu jie suteikia teigiamų emocijų, padeda susikaupti, nuvyti liūdnas mintis. Paukščiai, senovėje padėdavo greičiau nugabenti žinią, žiurkės gelbėdavo karius nuo minų, šunys yra puikūs vedliai akliesiems, o policijoje lygiaverčiai pareigūnai. Sutrikus augintinio – partnerio sveikatai, žmogus lieka vienas ir su tam tikromis užduotimis nebesusitvarko arba susitvarko gerokai sunkiau.

Augintinis – maisto ir pragyvenimo šaltinis. Pienas ir kiaušiniai yra gyvulinės kilmės produktai, kuriuos gauname iš ūkyje auginamų gyvūnų. Sutrikus šių gyvūnų sveikatai, žmogus gali laikinai likti be maisto ar pragyvenimo šaltinio.

Visais šiais atvejais gyvūnas žmogui yra brangus, todėl svarbu, sutrikus augintinio sveikatai, tinkamai ir laiku suteikti kvalifikuotą pagalbą.

Kokiais atvejais reikia kreiptis į veterinarijos kliniką?

Nors gali atrodyti, kad gebame atskirti rimtas augintinio sveikatos problemas, egzistuoja atvejų, kuomet pavojų augintinio gyvybei identifikuoti yra sunku. Pagalbos augintiniui negalima atidėlioti, jeigu:

  • Užspringo, jam pasidarė sunku kvėpuoti, be perstojo kosėja;
  • Stipriai kraujuoja arba kraujavimas nesiliauja bent 5 minutes;
  • Buvo partrenktas automobilio arba kitaip fiziškai sužalotas;
  • Turi kūne kito gyvūno kandimo žymių;
  • Vemia krauju arba aptikote kraujo išmatose;
  • Nepajėgia šlapintis ar tuštintis;
  • Prasidėjo nekontroliuojamas traukulių priepuolis;
  • Įtariama, kad į augintinio organizmą pateko nuodų;
  • Prasidėjo staigi ir stipri alerginė reakcija;
  • Pastebėti akių sužeidimai;
  • Nesugeba pastovėti ant kojų;
  • Trina, remia galvą į sieną;
  • Elgiasi keistai, nesiorientuoja aplinkoje;

Paratimai, kad veterinarijos klinikoje tektų lankytis rečiau

  1. Mityba. Svarbu, kad augintinis gautu ne tik kokybišką maistą, bet ir tinkamą jo kiekį. Tai padės palaikyti tinkamą fizinę formą, užtikrins, kad nėra vitaminų, elementų trūkumo ir pailgins augintinio gyvenimo trukmę bei kokybę. Dėl tinkamiausio mitybos plano galite pasikonsultuoti su „Siaurio Šnauceris“ veterinarijos gydytoju.
  2. Fizinis aktyvumas. Reguliariai eikite pasivaikščioti su augintiniu, žaiskite fizinį aktyvumą skatinančius žaidimus, parūpinkite augintiniui žaislų, su kuriais jis galėtų žaisti.
  3. Profilaktinės priemonės. Nuveskite augintinį pas veterinarą profilaktiniam patikrinimui, pasikonsultuokite dėl blusų ar kirmelių atsiradimo rizikos, galimų prevencijos priemonių, nagų bei kailio būklės įvertimo.
  4. Higiena. Prižiūrėkite augintinio nagus, prauskite ir šukuokite kailį. Maudynių metu, tuo pačiu galite apžiūrėti augintinio kailio ir odos būklę.
  5. Prieraišumas. Augintinis turi jaustis svarbus jūsų gyvenime. Skirkite jam pakankamai dėmesio, glostykite, pagirkite už gerą elgesį.
  6. Socializacija. Užtikrinkite, kad augintinis turėtų progą pabendrauti tiek su kitais žmonėmis, tiek jų augintiniais. Pavyzdžiui, aplankykite draugus ar šeimos narius kartu su savo augintiniu.
  7. Elgsenos pažinimas. Stebėkite ar augintinis elgiasi įprastai. Pasikeitusi elgsena (pavyzdžiui prasidėjęs nuolatinis kasimasis ar pakitęs apetitas) gali įspėti apie kylančius augintinio sveikatos sutrikimus.

Jeigu dvejojama dėl augintinio sveikatos ar įvyko nelaimingas atsitikimas, Kaune esanti budinti veterinarijos klinika „Siaurio Šnauceris“ ir jos specialistai pasirengę konsultuoti, bei padėti bet kuriuo paros metu.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *