Kategorijos

Buhalterinė apskaita steigiant įmonę

Nusprendus kurti įmonę, reikia pasirinkti tinkamiausią formą. Kartu iškyla klausimas, kaip vesti buhalterinę apskaitą, ar reikės samdyti buhalterį, ar steigėjas galės pats tvarkyti visus įmonės finansus? Aptarkime populiariausias įmonės steigimo formas.

Viešosios įstaigos buhalterinė apskaita

Viešoji įstaiga (VšĮ) paprastai kuriama, kai norima užsiimti visuomenei naudinga veikla. Šioje ne pelno siekiančioje įstaigoje privaloma turėti buhalterį arba sutartį su buhalterinę apskaitą vykdančia įmone, pavyzdžiui, MB „Buhalterija internetu“. VšĮ veiklą vykdantis asmuo, pasibaigus finansiniams metams, privalės pateikti metų veiklos ataskaitą. Taip pat jis susidurs su šiais mokesčiais:

– 15% pelno mokesčiu (PM), jeigu pelnas siekia daugiau nei 7250 eurų

– nuo darbo užmokesčio mokamais mokesčiais: GPM, VSD, PSD, IDIF

– įmokomis į garantinį fondą (0,2 %)

– nekilnojamojo turto mokesčiu, jeigu yra nekilnojamojo turto

– pridėtinės vertės (PVM) mokesčiu tam tikrais atvejais

VšĮ gali gauti 2 % paramą iš gyventojų, paramą iš juridinių asmenų, pritraukti lėšų priimant naujus dalininkus.

Uždaroji akcinė bendrovė ir jos apskaita

Uždarąją akcinę bendrovę (UAB) patogu steigti, jeigu turite ne mažesnį kaip 2500 eurų įstatinį kapitalą ir norite auginti savo verslą, pritraukti investuotojų. UAB yra ribotos atsakomybės privatus juridinis asmuo. Įmonėje privaloma turėti buhalterį ar sutartį su buhalterines paslaugas teikiančia įmone.

Vadovas ir darbuotojai samdomi pagal darbo sutartį ir turės mokėti GPM, VSD, PJS, IDIF mokesčius. UAB pelno mokestis gali būti 0 %, 5 % ar 15 %, tam tikrais atvejais yra PVM bei nekilnojamo turto mokestis. Tokios formos įmonėje reikės mokėti valstybei 15 % sumą nuo akcininkams mokamų dividendų.

Mažoji bendrija

Mažoji bendrija (MB) skiriasi nuo UAB tuo, kad nėra įstatinio kapitalo, narių skaičius ribotas iki 10 fizinių asmenų, kurie moka įnašus. MB gali gauti investicijų tik iš fizinių asmenų.

Iš šių trijų įmonių MB yra vienintelė, kurioje nėra privaloma turėti buhalterį. Tačiau jos buhalterinė apskaita gali būti sudėtinga skirstant pelną kai yra daugiau narių, nes pelnas skiriamas proporcingai nario įnašui. Jeigu mažojoje bendrijoje yra daugiau narių ir darbuotojų, kurie užsiima aktyvia, nešančia pajamas veikla, taupant laiką ir jėgas, racionalu būtų apskaitą patikėti tos srities profesionalams. (Buhalterines paslaugas teikiančios įmonės www.accountonline.lt veikla yra apdrausta privalomuoju draudimu, kuris garantuoja, jog bus išvengta baudų dėl apskaitos. )

Nesvarbu, kokią įmonės formą nusprendėte pasirinkti savo verslui, visada galite kreiptis į MB „Buhalterija internetu“. Specialistai išsamiai atsakys į Jums rūpimus klausimus ir padės sklandžiai vesti buhalteriją.

 

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *