Butas, už namo kainą?

Renkatės naujus namus? Negalite apsispręsti, ar tai bus butas, kotedžas, individualus namas, o gal butas per du aukštus su lauko terasomis?

Nuo tarpukario laikų yra išlikusi nuomonė, kad butas didmiestyje yra prabangos ir statuso ženklas. Kauno centre išlikę senoviniai „smetoniški“ butai aukštomis lubomis, su atskirais tarnų įėjimais, liftu – visa tai tarpukario prabangos akcentai.

Šiandieną butus mieste renkasi aktyvūs, nenorintys skirti daug dėmesio namų aplinkai ir buičiai asmenys. Naujos statybos butų bendrija sudaro sutartis su pastatų priežiūros įmonėmis, samdo žmones aplinkai tvarkyti – taip sumažindama rūpesčius butų savininkams.

Namas ir kotedžas reikalauja laiko aplinkos tvarkymui, namo techniniai priežiūrai.

Jei Jus vilioja anksčiau minėti butų bendrijos teikiami privalumai – ko gero Jums verta rinktis butą!

Tačiau atsisakyti namo privalumų nebūtina, šiai dienai nekilnojamojo turto vystytojai siūlo prabangias gyvenamąsias erdves šeimai ir pasiūloje yra butai per du aukštus. Didelius butus, didesnius nei 80 kvadratinių metrų dydžio, miesto centriniuose rajonuose renkasi daugiau nei vidutines pajamas gaunantys asmenys.

Būsto per du aukštus privalumai:

Praktiškumas ir funkcionalumas. Butas per du aukštus visuomet turės didesnes erdves, kurias galima išnaudoti interjero prasme, bei suteikti erdvėms funkcionalumo. Tarkim erdvė po laiptais gali tapti sandėliavimo erdve, ar nedidele darbo zona. Gražaus dizaino laiptai – tampa puošnia interjero detale. Atskirtos pirmo bei antro aukšto erdvės suteikia pojūtį, jog Jūs gyvenate name. Kiekvienas šeimos narys turi savo atskiras erdves – namuose tvyro ramybė.

Privati terasa. Butas per du aukštus suteikia galimybę įsirengti lauko terasą dažniausiai didesnę nei 20 kv. m. ir taip turėti galimybę mėgautis lauku, sodininkyste, įsirengti lauko valgomąją zoną, laisvalaikio zoną šeimai.

Nuosavo namo privalumas su miesto infrastruktūra. Asmenys, norintys turėti dideles gyvenamąsias erdves savo šeimai, tačiau nenorintys keltis į užmiestį, į nuosavą namą, ieško galimybių mieste ir domisi butais per du aukštus. Taip taupydami savo laiką – leidžia vaikus į šalia esančius darželius ar mokyklas, gali apsipirkti netoliese esančiame prekybos centre, naudojasi kokybiškomis gydymo paslaugomis tame pačiame rajone, o gal net šalia esančioje gatvėje. O ką jau kalbėti apie miesto centre esančias pramogas – teatrai, restoranai, muziejai – viskas arti namų!

Prabangos ir kokybiško gyvenimo ženklas. Butus per du aukštus renkasi pasiturintys asmenys, kurie mėgsta atskiras poilsio ir gyvenimo erdves. Tokius būstus gali įpirkti didesnes nei vidutines pajamas gaunanti šeima.

Nekilnojamojo turto brokeris Giedrius Sidaravičius pataria: „Jei renkatės tarp namo ir buto, visuomet atsižvelkite į savo gyvenimo būdą, pomėgius. Jei esate mėgėjas keliauti, mažai laiko skiriate namų ūkiui – rinkitės butą. Namas reikalaus iš Jūsų laiko ir dėmesio.“

 

Panagrinėkime, kiek kainuoja erdvūs butai 2019 m. gruodžio mėnesį skirtinguose Kauno miesto rajonuose Aruodas.lt skelbimų tinklapyje.

Butai per du aukštus senamiestyje, senos statybos namuose gali kainuoti nuo 1000 Eur iki 2000 Eur už kvadratinį metrą su pilna apdaila (100 proc. baigtumas):

– butas Puodžių gatvėje, 1929 m. statybos name, 119 kvadratinių metrų dydžio, pilnai įrengtas, kainuoja 129000 Eur (1080 Eur už kv. m.).

– butas Vilniaus gatvėje, 1890 m. statybos name, 95 kvadratinių metrų dydžio, pilnai įrengtas, kainuoja 193000 Eur (2032 Eur už kv. m.)

Butai per du aukštus prestižiniuose rajonuose (netoli centro) naujos statybos projektuose gali kainuoti nuo 1500 Eur su daline ir pilna apdaila:

– kotedžas Juozapavičiaus pr. Žemuose Šančiuose, 2017 m. statybos name, 87 kvadratinių metrų dydžio, pilnai įrengtas, kainuoja 135000 Eur (1538 Eur už kv. m.)

– butas Varpo g., Žaliakalnyje, projekte „Varpo apartamentai“, 2019 m. statybos daugiabutyje, 120 kvadratinių metrų dydžio, su daline apdaila (85 proc. baigtumas), kainuoja 190900 Eur (1591 Eur už kv. m.)

O kiek kainuoja naujos statybos individualus namas užmiestyje?

Romainiuose, Giraitėje naujos statybos 140 kvadratinių metrų dydžio namas kainuoja po 1100 Eur už kv. m. su daline apdaila, viso šis namas (85 proc. baigtumas) kainuoja 154000 Eur.

Amaliuose Kaune, Saulainių rezidencijoje 83 kv. m. namas kainuoja po 1614 Eur už kv. m. su pilna apdaila, viso šis namas (100 proc. baigtumas) kainuoja 134000 Eur.

Peržvelgus Aruodas.lt skelbimus, matome, jog butų per du aukštus miesto centre ir netoli centro esančiuose rajonuose kvadrato kaina su pilna ar daline apdaila kainuoja šiek tiek daugiau nei namo Kauno rajone.

Tačiau peržvelgus buto per du aukštus privalumus, šiek tiek didesnė kaina už Jūsų norimą kokybišką gyvenimą mieste, erdviame bute, negąsdina. Priešingai, priėmus sprendimą pirkti erdvų butą šeimai, mėgaukitės jo teikiamais privalumais!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.