Kategorijos

Čiužiniai ir sveikas miegas

Jūsų miegas nebe toks kokybiškas kaip anksčiau? Jūs blaškotės lovoje ir vartantis spaudžia šonus? Atsikeliate neišsimiegoję, pikti, skauda galvą ir sprandą? Gali būti, kad dėl to kaltas čiužinys, ant kurio miegate. Jis gali būti atgyvenęs ir neleisdamas Jums ramiai išsimiegoti siunčia ženklus, kad savo jau atitarnavo, todėl Jums metas pasieškoti naujo.

Parduotuvėse pilna įvairiausių rūšių, medžiagų, dydžių čiužinių. Kaip išsirinkti kokybišką čiužinį? Kokios yra gero čiužinio charakteristikos? Ar čiužinys Jums tinkamas, priklauso nuo Jūsų poreikių. Čiužiniai būna tokie:

  • Viskoelastiniai čiužinai. Tokių čiužinių medžiaga yra sukurta NASA mokslininkų ir vadinama medžiaga su „atmintimi“. Jie tinkamiausi žmonėms, kurie turi problemų su sąnariais, kenčia nugaros skausmus ir t.t. ši medžiaga jautriai reaguoja į spaudimą ir šilumą, todėl kuo puikiausiai prisitaiko prie žmogaus kūno. Viskoelastinė medžiaga padeda sumažinti kūno dalių tirpimą. Tokio čiužinio privalumai yra tai, kad elastinė medžiaga yra jautri spaudimui ir šilumai, todėl geriau prisitaiko prie kūno anatomijos, jie gaminami iš skirtingų putos rūšių, todėl galima rinktis kietumą, formą bei jautrumą, taip pat miegant tenka mažiau vartytis. Tačiau jie turi kelis trūkumus: specifinis kvapas (laikinas dalykas, nes vėliau išgaruoja), nerekomenduojami žmonėms, kurie turi padidėjusio prakaitavimo problemų, esant apie + 15 Co temperatūrai sukietėja ir praranda elastingumą, jei viskoelasto perdanga nesupjaustyta, ji neprilaiko nugaros.
  • Lateksiniai čiužiniai yra gaminami iš augalo kaučiuko syvų, tačiau kad būtų tvirtesni yra sintetinami. Jie yra skirtingo kietumo, elastingi ir prisitaikantys prie kūno, atsparūs dulkių erkutėms, tinka alergiškiems žmonėms. Kaip ir viskoelastiniai, šie čiužiniai turi specifinį kvapą. Jie bijo drėgmės, todėl jų negalima naudoti drėgnose patalpose, jų kaina gan aukšta ir jie netinka žmonėms, kurie turi prakaitavimo problemų.
  • Spyruokliniai čiužiniai. Juos rekomenduotina žmonėms, kurie turi padidėjusio prakaitavimo problemą, kadangi jie yra pralaidūs orui, ant jų miegoti vėsu ir patogu, juos galima naudoti su lamelinėmis grotelėmis ir su plokšte. Yra dviejų rūšių spyruoklės: Bonell ir Pocket tipo. Bonell spyruoklių sistema – tai klasikinių spyruoklių sistema. Pocket spyruoklės yra įvelkamos į atskirą maišelį. Tokių būdu sukuriamas taškinis čiužinio elastiškumas, dėl kurio mažiau jaučiama kaip šalia miegantysis vartosi. Tačiau spyruoklinių čiužinių laikas yra trumpesnis lyginant su pažangesnių technologijų čiužiniais. Nerekomenduotina didesnio svorio žmonėms sveriantiems daugiau nei 110 kg, turintiems mažų vaikų. Miegant ant tokio čiužinio jaučiama, kaip šalia miegantis žmogus verčiasi ant kito šono.
    šių čiužinių nugaros prilaikymas yra mažas, todėl galimos stuburo problemos ir pečių tirpimai.
  • Čiužiniai pagaminti iš atvirų porų putų poliuretano HR. Jie gaminami naudojant naujausias technologijas iš medžiagos, kuri kokybiška, atspari deformacijai, lanksti ir pralaidi orui. Tinka alergiškiems žmonėms, kadangi nesikaupia dulkių erkutės. Prisitaiko prie kūno kontūrų ir suteikia ypatingą patogumą miegančiajam.

 

 

Svarbiausia žinoti, ko Jums reikia ir kiek pinigų ketinate išleisti savo miegui ir poilsiui. Daugiau informacijos čia.

 

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *