Kategorijos

Dantų implantavimas: mitai ir tikrovė

Dantų implantavimas yra viena geriausių išeičių žmonėms kurie jaučia diskomfortą dėl savo dantų, jei Jūsų gamta neapdovanojo gražia šypsena ar gyvenime atsitiko taip, kad praradote vieną ar keletą dantų tai dantų implantavimas gali šias bėdas išspręsti. Dantų implantavimas yra vienas didžiausių pasiekimų šiuolaikinėje odontologijoje, bet šią procedūrą supa įvairūs klaidingi mitai kurie klaidina žmones. Centro odontologijos klinika Kaune, šiuo straipsniu paneigs 5 populiariausius mitus apie dantų implantavimą.

Pirmasis mitas

Sakoma, kad dantų ipmplantavimas yra labai skaudi procedūra

Dantų implantavimas ne ką sudėtingesnis nei karieso gydimas. Šiuolaikiniai anestetikai visiškai nuima skausmą, dėl to dantų implantavimas yra visiškai neskausminga procedūra. Po to kai pacientui yra sudedami dantų implantai ir baigiasi nuskausminamųjų poveikis apie 95% pacientų nevartoja jokių nuskausminamųjų priemonių. Be to žandikaulio dalis į kurią yra tvirtinami implantai neturi nervinių receptorių, dėl to pacientas negali jausti jokio skausmo. Visi nemalonūs pojūčiai po to kai pacientui buvo atliktas dantų implantavimas yra sukeliami siūlių kurios liko po operacijos.

 

Antrasis mitas

Kalbama, kad organizmas dažnai atmeta dantų implantus

Tai yra netiesa. Implantas yra gaminamas iš chemiškai švaraus titano. Tai bioinertinė medžiaga, organizmas jos nemato ir nejaučia dėl to negali implanto atmesti. Ilgametė pasaulio odontologų patirtis byloja tai, kad 98% implantų  priauga ir tarnauja daugiau kaip 25 metus.

 

Trečiasis mitas

Dantų implantavimas tinka ne visiems

Vyrauja mitas, kad prieš dantų implantavimą reikia atsižvelgti į daugelį aplinkybių, kurios gali neleisti dantų implantams prigyti. Tokių aplinkybių kurios visiškai neleistų paciento implantams prigyti nėra. Laikina aplinkybe galime laikyti tik nėštumą. Dantų implantavimas šiek tiek yra sudėtingesnis žmonėms kurie turi sisteminių  vidaus organų ligų tokių kaip cukrinis diabetas ar hipertonija, be to žmonėms kurie turi žalingų įpročių tokių kaip rūkymas ir nesaikingas alkoholio vartojimas, bet šios išvardintos priežastys tikrai nereiškia, kad žmonėms nebus galima įdėti dantų implantų. Teisingai prižiūrint dantų implantus po operacijos jie visi priauga ir puikiai funkcionuoja net jei pacientas serga sunkios stadijos cukriniu diabetu.

 

Ketvirtas mitas

Dantų implantavimas – tai labai ilgai užtrunkanti procedūra

Vieno dantų implanto įdėjimas užtrunka nuo 20 iki 40 minučių. Po to reikia palaukti 2-3 mėnesius kol organizmas visiškai priims dantų implantus ir daktaras galės ant jūsų implantų uždėti dantų karūnėles. 2-3 mėnesiai yra laikomi standartiniu laiko tarpu per kurį implantai turi prigyti,  bet su šiuolaikiniais odontologijos pasiekimais ir moderniais dantų implantais, daktaras odontologas danties karūnėlę gali uždėti jau kitą dieną po operacijos, viskas priklauso nuo to kaip dantų implantas užsifiksuoja kaule operacijos metu. Kuo tvirčiau laikosi implantas tuo greičiau gali būti pradedamas dantų protezavimas. Tais atvejais kai dantys buvo prarasti senai ir per tą laiko tarpą įvyko žandikaulio atrofija, ar dėl kokių nors kitų anatominių paciento ypatybių, dantų implantavimas gali būti šiek tiek atidėtas.

 

Penktas mitas

Kol dantų implantai priauga, pacientas turi vaikščioti be dantų

Išspręsti estetinius klausimus dantų implantų priaugimo metu galima naudojant laikinus dantų protezus, jie būna nuimama ir nenuimami. Tokie dantų protezai uždengia tarpus tarp dantų ir leidžia pacientui gyventi pilnavertį gyvenimą. Šie protezai būna plastmasiniai ir keraminiai.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *