Kategorijos

5 dažniausios šunų dresavimo klaidos

Šuns dresavimas – tai būtina veikla norint gyvūnėlius išmokyti kaip tinkamai elgtis. 

Nors daugelis šeimininkų to nesureikšmina, šunelio ugdymas ir treniravimas yra toks pat svarbus kaip ir prausimasis, žaidimai ar konservai šunims kuriuos jis valgo. Tai reikia daryti kasdien.

Šiame straipsnyje aptarsime pagrindines klaidas kurias šeimininkai daro dresuodami šunį.

Per ilgas laukimas

Šuns dresavimas turėtų prasidėti nuo pat mažens, nelaukiant kol jis užaugs ir išvystys blogus įpročius. Pagrindinis tikslas – tinkamai išmokyti norimai reaguoti į tam tikras jūsų sakomas frazes.

Jei šuniukas – visiškai mažas, galbūt jis dar nebus pasiruošęs išmokti sudėtingų veiksmų, todėl geriau pradėti nuo paprastų komandų kaip elgtis namuose. 

Po kiek laiko, suformuosite ryšį su savo šuneliu. Jis paaugs ir kartu bus pripratęs mokytis ir treniruotis su jumis. Todėl, nebus sunku išmokyti ir ko sudėtingesnio.

Per mažas laikas treniruotėms

Dresavimas – nėra vienkartinis dalykas kurį galima pamiršti atlikus vieną kartą. Pasieksite geriausių rezultatų tik tuomet jei treniruositės reguliariai, netgi tuomet kai šuo bus pilnai išmokęs tam tikrą dalyką.

Ekspertai rekomenduoja užsiimti trumpomis ir produktyviomis treniruotėmis su savo augintiniu bent 2-3 kartus per savaitę.

Pagal idėją šuns treniravimas nesibaigia niekuomet, net ir tuomet kai jis pasensta. Toks nuolatinis lavinimas leidžia jam ne tik neprarasti išmoktų įgūdžių, tačiau palaikyti artimą ryšį su šeimininku.

Blogo elgesio skatinimas

Viena didžiausių klaidų kokią galime daryti dresuodami šunis – skatinti elgesį kurio iš jo nenorime, kad ir to nenorėdami. Kaip pavyzdys: glostome šunį vos jam tik pradėjus inkšti, įleidžiame į namus pradėjus loti, ar smarkiai subarame jam nusižengus.

Šunys – socialiniai gyvūnai kuriems reikia mūsų dėmesio. Skiriant daug dėmesio bet kokiam šuns poelgiui gali duoti jam suprasti, jog net ir blogas elgesys yra tinkamas gauti dėmesio iš šeimininko. 

Daugeliui šunų – bet koks dėmesys yra geriau negu nieko. Jei šuo primygtinai inkščia, šoka ant jūsų ar kitaip nemaloniai reikalauja jūsų dėmesio – geriausia yra ignoruoti tokius jo poelgius.

Nekantrumas

Dresavimas reikalauja laiko, o ir visi šunys mokosi nevienodu greičiu. Stenkitės išlikti ramūs ir per daug nestresuokite jei jūsų šuo sunkiai jus supranta. Taip pat, jokiu būdu neliekite savo pykčio ant augintio kuriam nesiseka mokytis. Tokiu būdu šunelis taip pat patirs stresą.

Jei gyvūnėliui sudėtinga, pagalvokite apie treniruočių laiką. Galbūt mokotės per ilgai tarpais ir reikia trumpinti treniruočių laiką. Efektyviausiomis treniruotėmis yra laikomos 10-15 minučių trukmės užsiėmimai.

Prie to pačio, galbūt treniruotėse atliekate visko per daug. Pabandykite išskaidyti užsiėmimus į mažesnius ir žiūrėkite kaip tai veiks.

Dog training takes time, and each dog learns at a different pace. Try not to get stressed out or frustrated because your dog isn’t catching on to something. This will only make things worse because your dog will likely become stressed out or frustrated.

Griežta disciplina

Šiuolaikiniai ekspertai beveik vienbalsiai pritaria, jog griežta disciplina ir bausmės šuniui yra visiškai neefektyvios, palyginus su teigiamu treniravimu (duodant gyvūnui atlygį už veiksmą).

Nors kartkartėmis sudrausminti gyvūną nėra blogai ir pilnai suprantama, pastovios bausmės gali privesti ir prie rimtesnių neigiamų pasėkmių. Rėkimas, trinktelėjimas, tampymas už pavadžio, gali privesti prie agresyvių šunų reakcijų, jį sužeisti ar išgąsdinti iki tokio lygio, jog jis pradės jūsų bijoti.

Žinoma, visiškos laisvės šuniui daryti ką nori suteikti nevalia, tačiau pernelyg griežtas ugdymas parodant savo viršenybė taip pat nėra teisingas.

Pabaigai 

aptarėme dažniausias šunų dresūros klaidas. Iš tiesų norint gyvūnėlį tinkamai išmokyti būtina tai daryti nuolatos, prisitaikant prie jo “tempo”, tačiau tuo pat metu jį gerbti ir mylėti.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *