Kategorijos

Disbakteriozė – ar susitaikysime?

DISBAKTERIOZĖ – AR SUSITAIKYSIME?

„Nėra nepagydomų ligų, yra tik žinių stoka.“

Sveikas žarnynas – tikras organizmo bastionas. Moksliškai įrodyta, kad organizmo atsparumas ligoms 70-80% priklauso nuo žarnyno būklės. „Protingos“ bakterijos gina mus nuo ligų sukėlėjų ir kenksmingų medžiagų, aktyvina žarnyno veiklą, sintetina vitaminus, skatina interferono gamybą, tuo užtikrindamos antivirusinę organizmo apsaugą. Viename grame žarnyno turinio gyvena 30-40 mlrd. mikroorganizmų, kurie ne tik dalyvauja maisto virškinime, bet ir aktyviai gamina daugelį vitaminų, imunitetą palaikančias medžiagas, naikina toksinus. Žmogaus virškinimo trakte gyvena apie 500 rūšių bakterijų – mokslininkai apskaičiavo, kad sveikas suaugęs žmogus savyje nešioja iki 3 kg bakterijų.

Bifidobakterijos gyvena žmogaus žarnyne visą gyvenimą. Kuo jų daugiau, tuo geresnė apsauga nuo patogeninės mikrofloros: jos neleidžia mikroorganizmams patekti į viršutines virškinimo trakto dalis ir vidaus organus, palaikydami vietinį žarnyno imunitetą. Be to, bifidobakterijos padeda įsisavinti geležį, kalcį ir vitaminus, sintetinti amino rūgštis ir baltymus.

Laktobakterijos gyvena praktiškai visose virškinimo trakto dalyse, sąveikaudamos su kitais mikroorganizmais ir slopindamos puvimo bakterijas. Jos išskiria pieno rūgštį ir kitas naudingas medžiagas, taip pat saugo žarnyno gleivinę nuo galimo patogeninių mikrobų įsiskverbimo.

Jei naudingų ir kenksmingų bakterijų kovoje laimi pastarosios, atsiranda disbakteriozė. Net 90% suaugusiųjų kenčia nuo žarnyno bakterijų pusiausvyros sutrikimo, dažniausiai slaptos jos formos, patys to net neįtardami. Disbakteriozė pažeidžia organizmo vidinę pusiausvyrą ir sukelia įvairius sutrikimus: „nevirškinimą”, pykinimą, riaugėjimą, apetito pakitimus, pūtimą, viduriavimą ar užkietėjimą, bei lėtines uždegimines ligas, lėtines infekcijas, ginekologinius susirgimus, sezoninę ar nuolatinę alergiją. Net onkologiniai procesai gali būti siejami su virškinimo sistemos veiklos sutrikimais. Taip pat bendriniai nusiskundimai – silpnumas, galvos svaigimas ar skausmas, „nešvari” oda, blyškumas, dermatitai, spuogai, maišeliai po akimis, celiulitas, depresija, irgi gali būti sąlygoti disbakteriozės.

Kas kaltas?

Disbakteriozė, kaip taisyklė, – įvairių negalavimų pasekmė: pavyzdžiui, lėtinių virškinamojo trakto ligų (gastritas, kolitas, enteritas, opaligė), kepenų ir tulžies pūslės funkcijos sutrikimo, ūmių žarnyno infekcijų, apsinuodijimo maistų ir alergijų. Nėštumas, žindymas, operacijos, narkozė, chemioterapija ir spindulinė terapija ir net stresai taip pat gali sukelti mikrofloros sutrikimus.

Dažna disbakteriozės priežastis – antibiotikai: naikindami ligų sukėlėjus, šie vaistai negaili ir visų kitų žarnyno gyventojų. Ypač pavojingas nekontroliuojamas arba pernelyg ilgas jų vartojimas, savavališkas dozės padidinimas arba, atvirkščiai, gydymo nutraukimas. Kiekvienas antibiotikų gydymo kursas turi būti lydimas bifido- ir priešgrybeliniais preparatų vartojimo.

Rizikuoja ir dirbtinai maitinami kūdikiai: naujagimio žarnynas yra sterilus, jis tik ruošiasi būti apgyvendintas lakto- ir bifidobakterijų. Ankstyvas maitinimas priešpieniu ir motinos pienu padeda išvengti daugelio problemų susijusių su virškinimu ir imunitetu.

Su amžiumi faktorių, mažinančių organizmo apsaugą, vis daugėja: prisideda nepalanki ekologija, blogas vanduo, neteisinga mityba. Žarnynui naudinga gauti daug ląstelienos. Maisto, praturtinto dirbtiniais dažikliais ir konservantais gausa, atvirkščiai, sutrikdo jo mikroflorą. Nuolatiniai mitybos režimo pažeidimai irgi turi reikšmę: pavyzdžiui, po švenčių organizmas būna priverstas ilgai atsistatinėti po gautų alkoholio bei riebaus ir aštraus maisto dozių.

Praktiškai bet koks gyvenimo sąlygų, įprastos aplinkos pasikeitimas gali išprovokuoti skrandžio ir žarnyno mikrofloros pokyčius. Netgi persikraustymas į kitą vietovę su neįprastu vandeniu pažeis mikrofloros balansą ir sukels patogeninių mikroorganizmų dauginimąsi.

Nugalėti priešą

Atsiradus disbakteriozei jau nesvarbu, kaip „gerai” maitinamės, kokius vitaminus ar papildus vartojame, kokią kosmetiką naudojame – viskas bus neefektyvu.

Norint išgydyti disbakteriozę, visų pirma reikia atstatyti normalią žarnyno mikroflorą. Būtina pasidaryti biorezonansinę diagnostiką, pagal kurios rezultatus bus paskirtas gydymo kursas. Iš pradžių reikia pašalinti kenksmingų bakterijų ir grybelių perteklių, išnaikinti parazitus, o po to atstatyti normalią pusiausvyrą taisyklingos mitybos, gerųjų bakterijų, saugių vaistų pagalba. Svarbus gydymo etapas – organizmo savireguliacijos stimuliavimas, imuniteto atstarymas.

Po pagrindinio gydymo kurso svarbu palaikyti normalios žarnyno floros gyvybingumą biologiškai aktyviais maisto produktais: jogurtais su biokultūrų kompleksais, kitais produktais, turinčiais bifido- arba laktobakterijas, tinkamai maisto papildais.
Disbakteriozės gydymas nėra trumpas, nes reikia šalinti ne tik jos pasekmes, bet ir priežastis. Diagnostikos kabinete „Visas žmogus“ jums padėsime ilgam laikui atsikratyti nemalonių šio negalavimo simptomų.
Registruotis tyrimui tel.: +370 60846766
www.sveikatostyrimai.lt

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *