Kategorijos

Erškėtuogių vynas

Erškėtuogių vynas
Erškėtuogių vynas

Erškėtuogių vynas yra savito skonio, tačiau labia skanus. Žmonės erškėtuoges vartojo neatmenamų laikų. Senovės graikai, erškėtuoges vadino dievų dovana ir gamtos vaistu. Tam, kad neprisigraibius rakščių, erškėtuoges reikia rinkti atitinkamai apsirengus ir apsimovus storomis pirštinėmis. Erškėtuogės renkamos rugpjūčio – rugsėjo mėnesiais. Negalima rinkti žalių, nepradėjusių sirpti ir užaugusių šalikelėse erškėtuogių.

Norint pagaminti 10 litrų erškėtuogių vyno, reikės 2 kg šviežių erškėtuogių, 3 kg cukraus ir vyno mielių. O tam, kad pagamintas vynas būtų gardesnis ir pati vyno gamyba vyktų daug sklandžiau, būtina pasirūpinti ir priedais, tokiais kaip citrinos rūgštis, pektino fermentas ir maistingosios medžiagos, kurios skirtos suaktyvinti mielių veiklai.

Erškėtuogių vynas gaminamas erškėtuoges nuplaunant, perpjaunant pusiau ir sugrūdant grūstuvu. Sugrūstos erškėtuogės suberiamos į rūginimo indą ir apipilamos verdančiu vandeniu taip, kad verdantis vanduo apsemtų visą erškėtuogių masę. Tuomet visa masė gerai išmaišoma, rūgimo indas uždengiamas ir visa masė paliekama šiek tiek atvėsti. Kai masė atvėsta maždaug iki 40 laipsnių temperature, reikia supilti paruoštą pektino fermentą ir gerai viską išmaišyti. Tada rūgimo indas vėl uždengiamas ir masė paliekama pastovėti apie 2 valandas. Vėliau į vyną supilama citrinos rūgštis ir maistingosios medžiagos. Viską labai gerai išmaišius į vyną supilamos vyno mielės. Tuomet rūginimo indas sandariai uždaromas ir pastatomas rūgti.

Vynas turi būti rūginamas apie 7 dienas. Rūgimui susilpnėjus erškėtuogių vynas nupilamas į kitą indą, atskiriant nuosėda. Tuomet rūginimo indas vėl sandariai uždaromas ir vynas paliekamas baigti rūgti. Šį kartą vyną reikėtų rūginti apie 2-3 mėnesius, kol vynas pilnai išrūgs. Vynui pilnai išrūgu, reikia atskirti susidariusias nuosėdas ir vėl sandariai uždarius palikti jį skaidrėti ir brandintis. Erškėtuogių vynas turi bręsti apie 3 mėnesius. Subrendusį vyną jau galima išpilstyti į butelius ir ragauti.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *