Kategorijos

Gaminamės marškinėlius – kokių klaidų nedaryti?

Pasigaminti savo unikalius ir vienintelius marškinėlius dabar paprasčiau nei paprasta. Tiesiog užtenka susikurti dizainą, pasinaudoti spaudos ant tekstilės paslauga artimiausioje dirbtuvėje ir viskas –  vieninteliai, unikalūs ir jūsų stiliui pritaikyti  marškinėliai pagal specialų užsakymą, jau jūsų rankose.

Tačiau tam, kad idėja būtų gera ir marškinėliai stilingi bei krentantys į akis, reikia žinoti kokių klaidų nedaryti. Spausdinimas ant marškinėlių žinant šias taisykles bus dar paprastesnis. Tinka ir planuojant gamintis džemperį,

Dydis

Gyvenime gali būti dalykų, kurių dydis neturi reikšmės. Tačiau marškinėlių dizaine tai labai svarbu. Vis dėlto dauguma žmonių dažniausiai renkasi standartinius dydžius ir tai klaida.

Spaudinio dydį reikia nuspręsti atsižvelgiant į dizaino pobūdį ir drabužio, ant kurio norite spausdinti, savybes. Reikėtų šiek tiek pagalvoti.

Priklausomai nuo jūsų dizaino formos, jis gali atrodyti daug didesnis nei turėtų. Pavyzdžiui, kvadratinės ar apskritos formos paprastai atrodo geriau, kai jų dydis yra mažesnis nei standartinis.

Kai kurie žmonės atspausdina savo sukurtą dizainą namuose ant įprasto popieriaus lapo ir prideda jį prie savo marškinėlių, kad suprastų, kaip tai atrodys. Tai gera idėja.

Kitas dalykas, į kurį reikia atsižvelgti: ar vienas dydis tinka visiems? Atsižvelgdami į drabužių dydžių diapazoną ir užsakymo dydį, galite apsvarstyti galimybę naudoti sumažinto dydžio spaudinį marškinėliams, pavyzdžiui skirtiems moterims ar vaikams. Taip pat derėtų pakoreguoti paveikslėlio dydį tarp S ir XL marškinėlių.

Taigi, kaip supratote, dydis yra svarbus. Jis gali būti tinkamas arba sugadinti dizainą ir norimus marškinėlius.

Šriftas

Tinkamas šrifto pasirinkimas daug pasako apie jūsų stilių ir idėjas, net jeigu pasirinkimas ir yra labiau netyčinis. Tačiau blogas šriftas pasako dar daugiau.

Pavyzdžiui, jei jūsų marškinėlių dizainas skirtas šeimos susitikimui, šriftas „Batman Forever“ gali būti ne pats geriausias būdas tai perteikti. Arba, jei norite labiau verslui tinkančios ar profesionalios išvaizdos, turėtumėte vengti „Comic Sans“ šrifto. Apskritai, „Comic Sans“ yra blogiausia kas galėjo atsitikti šriftų pasaulyje, anot dizainerių.

Kai kurie standartiniai šriftai puikiai tiks beveik viskam. Kiti šriftai bus naudojami tik tam tikruose kontekstuose. Spausdinimo ant tekstilės užsiimančios įmonės teigia, jog gauna daug užsakymų, kuriuose šrifto pavadinimas prasideda „A“ arba „B“, o tai rodo, kad jūs praleidote ne daug laiko rinkdamiesi šriftą.

Jei galite prisiminti tik vieną šriftų taisyklę, prisiminkite šią: niekada nenaudokite daugiau nei trijų skirtingų šriftų viename dizaine.

Kompozicija

Kompoziciją galite prisiminti iš savo vidurinės mokyklos dailės klasės arba fotografijos kursų. Kiekvienas dizainas turi elementų, išdėstytų vienas kito atžvilgiu, ir būtent šis santykis sudaro bendrą kompoziciją.

Dažnai tai, kas sukuria gerai suprojektuotą kompoziciją, gali būti nuomonės reikalas. Tačiau esama pagrindinių kompozicijos taisyklių, kurios gali žymiai pagerinti dizainą, kai jų laikomasi. Internete yra daugybė išteklių, jei norite išmokti ar tobulinti savo žinias apie kompoziciją.

Tipiška klaida yra per plačiai išdėstyti arba per daug sugrupuoti dizaino elementus. Arba visas dizainas gali būti nesubalansuotas, nukreipti akį į netinkamą vietą. Arba – ir būkite ypač atsargūs – užrašai skaitosi netinkama tvarka.

Taigi, jei dirbate su įvairiais elementais, skirkite šiek tiek laiko ir pastangų savo kompozicijai. Parodykite keletai žmonių ir gaukite atsiliepimų.

Paveikslėlio kokybė

Marškinėlius spausdinančios įmonės išskiria dar vieną svarbią klaidą – pateikiamas spausdinti vaizdas pernelyg dažnai būna žemos raiškos. Kitaip tariant, vaizdas neturi pakankamai taškų informacijos(pixel), kad užtikrintų gerą spausdinimo kokybę.

Kai pateikiate prastos kokybės dizaino failus, yra mažai ką galima padaryti, jog jie gražiai atrodytų atspausdinti ant marškinėlių. Vaizdai iš interneto paprastai būna per maži. Paprastai jie yra 72 dpi, o ne viso dydžio, kad būtų galima atspausdinti. Idealus atvejis, kai vaizdai yra 200 dpi ar didesni.

Kita mažos raiškos vaizdų problema yra tai, kad jie buvo suglaudinti, kartais daugiau nei vieną kartą, ir turi matomų šio glaudinimo ženklų. Kartais šių objektų nematote, nebent priartinate.

Jei pateikiate vektorinį failą, skiriamoji geba nesvarbi, nes vektoriniai failai keičiasi taip, kad būtų galima spausdinti bet kokio dydžio neprarandant kokybės. Vektoriniai failai paprastai yra PDF, EPS, AI arba SVG failų tipai.

Blogiausias variantas, kokį gali prisiminti įmonės, spausdinančios ant marškinėlių, tai telefonu nufotografuotas kompiuterio ekrano vaizdas. Taip taip, ir tokių būna. Bet tokio vaizdo nėra šansų atspausdinti ant marškinėlių taip, kad atrodytų bent kiek padoriai. Tad nedarykite tokios klaidos.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *