Kategorijos

Geoterminio šildymo mitai

Įsivaizduokite namus, kuriuose temperatūra yra visada tokia kokios jums reikia ir šildymo sistema yra nematoma. Sistema veikia efektyviai ir nereikalauja namų šeimininko rūpesčių, įsikišimo ar aptarnavimo.

Oras namuose yra gaivus, lauke girdimas paukščių čiulbėjimas ir medžių šnarenimas. Toks namas dalijasi energija su žeme, panašiai kaip medžio šanknys perduoda gyvybę šakoms ir lapams. Skamba jaukiai tiesa?

Geoterminis šildymas paverčia tai tikrove. Geoterminis šildymas pastatui atneša harmoniją su žeme po juo. Čia pasitelkiamos žemės savybės. Atsirandą galimybė žiemą pasiimti šilumą, o vasra vėsinimą.

Kaip veikia Geoterminis šildymas ir vėsinimas

Lauko temperatūros keičiasi keičiantis metų laikams, tačiau žemės temperatūros nesikeičia taip dramatiškai. Vieno dviejų metrų gylyje žemės temperatūra išlieka gana panaši ištisus metus. Geoterminio šildymo sistema, kuri susideda ir šilumos siurblio ir lauko kolektoriaus vamzdžių  palaidotų po žeme, pasinaudoja pastoviomis temperatūromis ir tiekia nemokamą energiją.

Žiemą skystis lauko kolektoriuje pasiima šiluminę energiją iš žemės ir perneša į namo vidų. Šilumos siurblys nemokamą energiją suspaudžia iki aukštesnių temperatūrų ir padalija visam namui. Vasara šilumos siurblys iš namo gali transportuoti šilumą į žemę, taip atstatydamas jos žiemos metu prarastas šilumines savybes.

Ne taip kaip paprasta šildymo sistema, šilumos siurblys nedegina jokio kuro tam kad generuoti šilumą. Jis tik perduoda šilumą iš žemės į namą. Mažas kiekis elektros yra naudojamas šilumos siurblio kompresoriui ir cirkuliaciniams siurbliams.

Geoterminiai šilumos siurbliai turi naudingumo koeficientą (COP). Tai mokslinis būdas nusakyti kiek kartų šiluminės energijos sukuria šilumos siurblys daugiau nei sunaudoja (elektros). Geoterminio šilymo sistemos dažniausiai turi koficientus nuo 3.0 iki 5.0. Tai reiškia, kad viena sunaudota elektros kilovatvalandė pagamina penkias kilovatvalandes šilumos.

Geoterminis šildymas reikalauja labai mažai priežiūros. Teisingai įrengtas kolektorius veikia dešimtmečius o namuose stovintis šilumos siurblys taip pat yra ilgaamžis, reikalaujantis tik periodinio filtrų išvalymo.

Galima sutikti daug informacijos apie geotermini šildymą kuri yra neteisinga ir pasenusi, arba kitaip mitai. Štai keletas jų:

  1. Geoterminis šildymas nevadintinas atsinaujinančios energijos šaltiniu nes naudoja elektrą.

Faktas: Geoterminis šildymas nadoja tik vieną dalį elektros energijos vieneto tam kad pagaminti penkis šiluminius vienetus.

  1. Saulės kolektoriai ir vėjo gaminama elektros energija yra efektyvesni atsinaujinantys energijos šaltiniai nei geoterminis šildymas.

Faktas:Geoterminis šildymas sumažina keturis kartus daugiau reikalingų kilovatvalandžių reikalingų pagaminti energijai, nei saulės kolektoriai ar vėjo energija.

  1. Geoterminio šildymo lauko kolektoriui reikia daug žemės sklypo vietos.

Faktas: Jei žemės sklype vietos mažai, galima įrengti vertikalų lauko kolektorių.

  1. Šilumos siurbliai yra triukšmingi.

Faktas: Naujausi šilumos siurbliai veikia labai tyliai. Dažniausiai net negirdimi iš šalia esančių patalpų.

  1. Geoterminio šildymo sistemos greitai sugenda.

Faktas: Geoterminis šildymas reikalauja labai mažai priežiūros. Teisingai įrengtas kolektorius veikia dešimtmečius o namuose stovintis šilumos siurblys taip pat yra ilgaamžis, reikalaujantis tik periodinio filtrų išvalymo.

 

  1. Geoterminio šildymo sistemos geba tik šildyti namus.

Faktas: Šilumos siurbliai taip pat efektyviai veikia vėsinimui kaip ir šildymui. Vėsinimo tiekimas į namą yra praktiškai nemokamas, nes nedirba kompresorius.

  1. Šilumos siurblys negali šildyti vandens, baseino ir namų tuo pačiu metu.

Faktas: Sistema gali būti suprojektuota susitvarkyti su įvairiomis apkrovomis tuo pačiu metu.

  1. Geoterminio šildymo sistemose freonas cirkuliuoja žemės lauko kontūre.

Faktas: Dauguma sistemų žemėje naudoja ekologišką vandens-propilenglikolio mišinį.

  1. Geoterminis šildymas naudoja daug vandens.

Faktas: Dažniausiai geoterminio šildymo sistemos naudoja uždarus kontūrus. Tada vandens sunaudojimo visai nėra. Jei naudojamas atviras kontūras ir šiluma tiekiame ne iš žemės o iš vandens gręžinio, tada panaudotas vanduo dažniausiai išleidžiamas į šalia esantį vandens telkinį.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *