Granuliniai kieto kuro katilai

Granuliniai katilai

Namų šildymas sukelia nemažai klausimų. Kokį kurą rinktis? Dauguma vis dar kūrena malkomis ar anglimi, tačiau tradicinis kuras turi nemažai konkurentų. Pastaruoju metu ypač išpopuliarėjo medžio pjuvenų briketai ir pjuvenų granulės. Tai žymiai patogesnis ir modernesnis pasirinkimas. Medžio pjuvenų briketai ir granulės dega taip pat ilgai ar net ilgiau nei malkos ir suteikia daug šilumos bei komforto.

Vyrauja nuomonė, kad gyvenant nuosavame name šaltuoju metų laiku esi visiškai pririštas prie savo būsto. Paspaudus didesniam šaltukui namus reikia kūrenti bent keletą kartų per dieną, todėl gali pamiršti apie savaitgalinę išvyką ar atostogas užsienyje, nes namas reikalauja nuolatinės priežiūros. Tačiau nuolat tobulėjančios technologijos daro įtaką ir šildymo įrangai, todėl tokią nuomonę jau galima laikyti atgyvenusia.

Kaip pasirinkti granulinį katilą?

Granuliniai katilai kūrenami medžio granulėmis leis užmiršti apie pastato šildymą net ir šalčiausiomis dienomis. Granuliniai katilai kombinuoti su įvairaus dydžio talpomis, kurios užpildomos granulėmis. Katilo valdymo sistema leidžia nustatyti norimą šilumą ir automatiškai reguliuoja granulių patekimą į katilą garantuojant stabilią temperatūrą ilgą laiką be jokios papildomos kontrolės ir priežiūros.

Kuo granuliniai katilai pranašesni už įprastus? Granulinis šildymas pasirenkamas dėl to, kad taip šildytis ne tik labai patogu, bet ir paprasta! Nuolat stengiatės tobulėti? Tuomet metas išbandyti pažangią šildymo sistemą. Vienas iš pagrindinių granulinio šildymo privalumų pajuntamas jau pačią pirmą granulinio katilo naudojimo dieną. Įsigijus granulinį katilą galima pamiršti apie sunkių malkų nešiojimą ir kapojimą, anglių suodžius, nuolatinę netvarką katilinėje ir t. t. Pasirinkus granulinį katilą Jums nebereikės net pirštinių! Teliks tik užpildyti granulių talpyką ir galėsite mėgautis šiluma be jokių rūpesčių!

Besirengiantys naujus namus turi nuspręsti kokį šildymo būdą pasirinkti. Žinoma, pasirinkimą lemia daug faktorių. Bene dažniausi faktoriai yra kaina ir patogumas. Kainos atžvilgiu pigiausias variantas – kieto kuro katilas. Naujos kartos kieto kuro katilai yra žymiai pažangesni ir patikimesni už senuosius. Jie patvarūs, kompaktiški, tačiau esant minusinei temperatūrai tokį katilą kūrenti reikia nuolatos, o tai reiškia, kad Jums teks nuolatos būti namuose tam, kad būtų palaikoma pastovi temperatūra. Kiekvieną rytą, dieną ir vakarą kieto kuro katilą Jums reikės papildyti malkomis arba anglimi arba briketais. Daug pažangesnis pasirinkimas, suteikiantis žymiai daugiau laisvės – granulinis katilas. Tai automatinis katilas, užpildomas medžio pjuvenų granulėmis, kurios į katilą patenka būtent tada, kai Jūs norite, todėl net ir nebūnant namuose palaikoma pastovi temperatūra. Granuliniai katilai suteikia didesnį komfortą nesvarbu kur gyvenate, ar atokiame namelyje miške, ar miesto centre.

Skeptikai, teigiantys, kad kūrenti medienos granulėmis brangu, įsigyję granulinį katilą tikrai nustebs, nes granuliniai katilai yra ne tik patogūs, bet ir ekonomiški, todėl kūrenimas pjuvenų granulėmis tikrai neatsieis brangiau nei kūrenimas kietu kuru (malkomis ir anglimi). Visgi nedrįstantys pereiti prie kūrenimo granulėmis, gali rinktis kombinuotą kūrenimo būdą kietu kuru ir medienos granulėmis. Tam skirti kombinuoti katilai. Kombinuoti katilai skirti kūrenti ne tik medienos granulėmis, bet ir malkomis ar stambia bei smulkia anglimi. Pasirinkę kombinuotą katilą turėsite visišką laisvę rinktis kuro tipą. Tai puikus pasirinkimas tiems, kurie turi galimybę kūrenti medienos atliekas, likusias nuo gamybinio proceso ar nuosavo miško valymo, pasiliekant galimybę bet kada išvykti ilgesniam laikui kūrenant medienos granules tame pačiame kombinuotame katile. Žinoma, geriausia apsispręsti kokiu kuru kūrensite katilą ir pasirinkti nekombinuotą, o kietojo kuro arba granulinį katilą. Taip išvengsite dažno katilo valymo ir užsikimšimo, nes visgi vienas katilas negali būti idealiai pritaikymas įvairaus tipo kurui.

Granuliniai katilai – šiuolaikinio žmogaus pasirinkimas. Investuoti į pažangią namų šildymo sistemą apsimoka, nes tai ne tik pigu, bet ir ekonomiška. Pažangi šildymo technika genda mažiau, o tarnauja ilgiau. Dabar dauguma įsirengiančių šildymo sistemą naujuose namuose arba atnaujindami senąją, renkasi granulinį katilą dėl prieinamos kainos, paprasto naudojimosi ir patogumo. Kūrenimas granulėmis yra bene optimaliausias pasirinkimas, nes granulinio katilo ir medienos granulių kaina prieinama beveik visiems. Žinoma, patogiausia namus šildyti elektra, tačiau Lietuvoje ji kainuoja per brangiai, kad ją būtų galima naudoti namų apšildymui, todėl populiariausias pasirinkimas Lietuvoje – šildymas medienos granulėmis.

Kad granulinis katilas dirbtų efektyviai ir taupiai patariame pasidomėti:
1. Ar katilas turi kambario termostatą, kurio pagalba galime programuoti katilo darbą parai arba savaitei. Reikalas tas, kad kai katilas dirba tik pagal paduodamą į šildymo sistemą vandens temperatūrą, išauga nuostoliai.
2. Ar katilas turi galimybę automatiškai pats reguliuoti savo galingumą pagal kintančias oro sąlygas. Tokiems katilams nereikia didelio katilo tūrio, nes sistema ir taip dirbta tolygiai. Tai leidžia be didelių šilumos nuotolių ruošti karštą vandenį, nes didelį kiekį vandens katile šildyti šiltuoju metų laiku yra nuostolinga.
3. Ar katilo naudingo veiksmo koeficientas yra didelis – iki 85-95 proc. Tokiuose katiluose šiluma neišeina pro kaminą. Patartina, kad išmetamų dūmų temperatūra būtų kuo žemesnė, todėl dabartiniuose aukšto efektyvumo katiluose, katilui dirbant įprastiniu režimu (nominaliu pajėgumu), dūmų temperatūra svyruoja nuo 100 iki 140 laipsnių.
4. Jei katilo vandens tūris yra mažas, o degiklis neturi budėjimo režimo reikia naudoti akumuliacinę talpą.

Kaip išsirinkti kokybiškas medžio pjuvenų granules ?

Kokybiško medžio pjuvenų granulės turi turėti EN PLUS A1A1(A1A2), DIN plus kokybės sertifikatus. Renkantis svarbu atkreipti dėmėsi į medžio pjuvenų techniniu parametrus, tai kaloringumas, drėgnumas, peleningumas, ilgis, diametras, dulkėtumas pakrovimo metu. Granulės yra švarus, natūralus ir visiškai nekenksmingas aplinkai, biokuro šaltinis. Granulės gaminamos iš medienos pjuvenų, saulėgražų lukštų, įvairių šiaudų, medienos drožlių, kurios yra sumalamos, išdžiovinamos ir supresuojamos į 6 mm diametro cilindro formos mažus gabaliukus. Granulinis kuras yra ekologiškas ir tausojantis aplinką kuras, gaunamas iš atsinaujinančių gamtos šaltinių. Granulių degimo metu beveik neišsiskiria jokių lakių ar kenksmingų medžiagų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.