Kategorijos

Ilgalaikė paskola: imti ar neimti?

Ilgalaikė paskola paprastai skolinamasi dviem atvejais – norint įkurti nuosavą verslą ir norint įsigyti naują būstą. Nuo trumpalaikės paskolos ji skiriasi tuo, kad gali būti gražinama per 20 ar 30 metų. Žinoma, kuo ilgiau delsite, tuo didesnių palūkanų susilauksite. Ilgalaikių paskolų palūkanos įprastai būna mažesnės už greitųjų kreditų (neskaitant tų atvejų, kai pirmas kreditas suteikiamas nemokamai). Jeigu jau nusprendėte imti ilgalaikę paskolą, patartina neskubėti bėgti į pirmą pasitaikiusį banką. Pirmiausia pasiklausinėkite atsiliepimų apie vieną ar kitą banką draugų ir giminaičių, kurie jau ėmė iš ten paskolas. Jei tokių artimųjų neturite, visada atsiliepimus galite pasiskaityti internete. Vėliau patartina nueiti į pačius bankus ir ten paprašyti suteikti informacijos apie jums galimos išduoti paskolos sąlygas. Kadangi bankai nelinkę savo interneto puslapiuose viešinti visų sąlygų, nes sąlygos dažnai kinta priklausomai nuo kliento darbo užmokesčio ir užstatomo turto, derėtų nebijoti ir tiesiai šviesiai banko darbuotojų paprašyti sukurti jums pasiūlymą su paskolos atidavimo sąlygomis. Labai svarbu imant ilgalaikę paskolą – palūkanų lubos. Venkite neapibrėžtumo. Turėkite omenyje, kad palūkanų bankas jums tikrai ateityje nemažins, o netikėtai padidėjusios šios gali smarkiai ištuštinti jūsų kišenę. Taigi, rinkitės tokį banką, kuris nurodo aiškias sąlygas su stabiliomis palūkanomis. 

Jei jau išsirinkote banką, kuris suteikia jums palankiausias sąlygas, būtų pats laikas apsispręsti dėl imamos paskolos sumos ir termino, per kurį ją reikės gražinti. Kadangi tokia paskola dažnai imama ilgesniam nei 10 metų laikotarpiui, pabandykite įsivaizduoti savo gyvenimą po kelerių metų. Apsvarstykite kaip galėtų klostyti jūsų karjera, ar nėra taip, kad dabartinis jūsų pajamų šaltinis po kelerių metų gali išblėsti? Labai svarbu apmąstyti ir savo šeimyninį gyvenimą. Jei planuojate susilaukti vaikų, pagalvokite, kad po 20 metų, kai dar galbūt paskola nebus išmokėta, jie išeis iš jūsų namų mokytis ir turbūt jums teks juos išlaikyti. Kad ir kaip bebūtų, visko žinoti neįmanoma, galima tik mintyse imituoti įvairias gyvenimo situacijas. Jei visa tai padarėte, paskutinį kartą sau iškelkite klausimą – ar man tikrai to reikia? Jei atsakymas „Taip“, keliaukite į jums palankiausias sąlygas pasiūliusio banko poskyrį.  

Jei paskolą imsite verslui, kartu su jūsų asmens tapatybę patvirtinančiais dokumentais jums reikės ir gerai parašyto verslo plano. Turėkite omenyje, kad jei bankininkas nematys naudos jums skolindamas pinigus arba matys tame tik didelę riziką, liksite nieko nepešęs. Verslo planas yra vienas svarbiausių verslo pradžios elementų. Jis reikalingas ne tik bankininkui, bet ir jums patiems. Geras verslo planas jums padės eiti tikslo link. Ilgalaikė paskola verslo pradžioje gali pasitarnauti kaip pradinis kapitalas arba kaip pinigai visai reikalingiausiai įrangai supirkti. Susitaikykite su tuo, kad pradžioje dirbsite nuostolingai, tad galite bandyti tartis, jos paskolą pradėsite atidavinėti po metų ar dviejų.

Taigi, jei esate darbštus ir atsakingas asmuo, ilgalaikė paskola jums gali pasitarnauti kaip puikus atramos taškas gyvenime. Kartais tiesiog neverta taupyti pinigų, nes reikiamą sumą gali būti įmanoma susitaupyti tik po kokių 20 metų, kai jau nebebus noro pirkti būstą ar kurti kažkokį verslą. Tokiais atvejais geriau pasiimti ilgalaikę paskolą ir savo svajonę įgyvendinti tuojau pat, o ne laukti, kol savo lėšomis būsite pajėgūs tai padaryti.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *