Kategorijos

Įspėjama apie rizikas investuoti į kriptovaliutas

Kai pensijų fondai tapo jau nebe tokie patrauklūs po nesenai priimtų teisės aktų, daugelis lietuvių nusprendė ieškoti alternatyvių investavimo būtų. Jokia čia paslaptis, kad smalsumą sužadino ir kriptovaliutos. Vieniems tai puikiai žinomas investavimo objektas, o kitiems tai yra kažkas naujos. Svarbiausia – tai yra vienas rizikingesnių būdų investuoti. Bet, nepamirškite, kad su didele rizika dažnai koja kojon žengia ir didesnis pelnas.

Kokias rizikas sukelia investavimas į kriptovaliutas?

Pirmiausia reikia priminti, kad kriptovaliutos nesenai išgyveno sprogimą. Tai reiškia, kad padidėjęs populiarumas greitai sumenko ir dėl to daugelio kriptovaliutų kainos smarkiai smuko žemyn. Šitaip daugelis žmonių prarado labai daug pinigų. Tad, nusprendusiems investuoti į kriptovaliutas, reikėtų prieš tai bent jau pasidomėti pagrindinėmis investavimo taisyklėmis ir sužinoti kokia rizika atsiranda atliekant neteisingus investavimo žinginius.

Norintys investuoti į kriptovaliutas, turi suprasti, kad Lietuvoje jos tikrai yra paklausios ir pritraukiančios dėmesį. Tai reiškia, kad dėmesio sulaukiama net ir iš mokesčių inspekcijos bei kitų institucijų. Jeigu galvojate, kad kriptovaliutos leis jums uždirbti didelius pinigus nemokant mokesčių – klystate. Tad, tai būtų vienas iš įspėjimų kaip elgtis susidomėjus investavimo galimybę į kriptovaliutas. Tiesiog, atminkite, kad turėsite mokėti mokesčius taip, kaip to reikalauja teisės aktai. Tik tada išvengsite nemalonumų.

Kitas svarbus akcentas – kriptovaliutų kainų šuoliai. Tai yra didžiausias rizikos faktorius. Naujokai dažnai pakvaišta matydami, kaip kainos tai krenta, tai kyla dideliais tempais. Mat, galvojama, kad nusipirkus kriptovaliutų, kai kainos krenta, bus išlošiama daug. Tačiau, labai dažnai pasitaiko situacijos, kad perkama kainai nukritus ir ta kaina toliau krenta. Matant tolesnį jos kritimą, kriptovaliutos parduodamos mažesne kaina nei buvo pirkta. Tokiu būdu investuotus pinigus praranda labai daug žmonių. Atminkite, kad spekuliacijos kriptovaliutos yra skirtos kantriems ir stiprių nervų žmonėms. Jokio lengvo grobio čia nėra.

Neteisingas pasirinkimas yra dar viena priežastis kodėl prarandami nemaži pinigai. Paprastai šnekant, kai kurie žmonės perka bet kokias kriptovaliutas, svarbiausia, kad būtų mažiausia kaina. Paskui tikimasi kainos kilimo. Deja, būna ir tokių situacijų, kad perkant prie mažiausios kainos, ji paskui dar labiau krenta. Taip būna dėl to, kad neatsiranda naujų investuotojų. Tad, labai svarbu domėtis į kokius projektus yra investuojama.

Beje, reikia paminėti, kad kriptovaliutos ir žetonai, kurie platinami ICO metu, yra du skirtingi dalykai. Pastarasis variantas yra laikomas tarsi kriptovaliuta, tačiau tai yra kiek kitoks sprendimas, nes dažniausiai jas galima laikyti tarsi akcijas, kurios gaunamos investuojant į tam tikrus projektus.

Kriptovaliutų reguliavimas yra gana aiškus Lietuvoje

Mūsų šalyje investavimas į kriptovaliutas yra gana populiarus, todėl nenuostabu, kad jau yra suformuota ir reguliavimo praktika. Tai reiškia, kad jau yra pakankamai informacijos, kurios nurodoma kaip ir kada mokėti mokesčius nuo pajamų, gautų iš investavimo į kriptovaliutas.

Trumpai tariant, mokesčius investuojant į kriptovaliutas, reikia mokėti tada, kai gaunamas pelnas. Pavyzdžiui, jeigu investavote 1000 eurų, bet gavote tik 800 eurų (patyrėte 200 eurų nuostolį), vadinasi mokesčių mokėti nereikės. Tačiau, jeigu gavote pelno, tuomet nuo to pelno ir teks mokėti mokesčius.

Taip pat pabrėžiama, kad pelnas gali būti apmokestinamas skirtingai. Jeigu jį gavote supirkdami ir brangiau parduodami kriptovaliutas, vadinasi teks registruoti veiklą. Jeigu nusipirkote kriptovaliutą biržoje ir ją laikote kelis mėnesiu ar metus, o paskui parduodate brangiau – mokate fiksuota mokestį. Kokį mokestį teks mokėti, jums gali atsakyti VMI.

Šaltinis: https://investicijosirfinansai.lt/investavimas

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *