Kategorijos

Juostinių pamatų privalumai ir trūkumai

juostiniai pamatai

Aptarsime juostinių pamatų privalumus ir trūkumus.

Išsirinkti patiems kokio tipo pamatus naudoti – gana didelis iššūkis. Reikia atsižvelgti ir į sklypo charakteristikas, į patį gruntą ir t.t Dažniausiai tinkamą ir ekonomiškiausią variantą parenka profesionalūs projektuotojai.

Juostiniai pamatai yra skirstomi į dvi rūšis – surenkami iš specialių betoninių blokelių ir monolitiniai.

Kuris variantas tinka Jums, derėtų spręsti tik gerai išanalizavus gruntą, namo apkrovas.

Kaip pavyzdys: karkasinio namo apkrovai užtenka betoninių blokelių, o sunkesnio tipo pastato pamatams reiktų rinktis monolitines plokštes.

Kada įrengiami. Tai vienas populiariausias pamatų tipas, tačiau ar jie tinka būtent Jūsų statyboms, visada atsižvelgiama į gruntą ir daugelį kitų veiksnių. Juostinius pamatus renkamasi, jeigu laikantysis gruntas yra aukštas, kadangi kylant kitimo ar žemės slinkimo grėsmei – gruntas galimai plečiasi, ypač molingose vietovėse, tokiu atveju šio tipo pamatai nėra tinkamiausias pasirinkimas. Na, o jeigu sąlygos tą leidžia, jau galima svarstyti ir ieškoti ekonomiškiausio ir patvariausio varianto. Taip pat, jeigu gruntinis vanduo kils virš rūsio grindų lygio, surenkami pamatai privalo būti kruopščiai hidroizoliuoti, o tai ženkliai padidins išlaidas.

Privalumai ir trūkumai. Juostiniai pamatai tiek iš techninės, tiek iš ekonominės pusės yra ganėtinai priimtinas variantas norintiems įsirengti papildomai rūsį. Išliejimas ir sumontavimas, turi būti atliktas kruopščiai, tačiau tai įmanoma įgyvendinti netgi patiems, ar su konsultacine pagalbos iš specialistų. Dar vienas iš privalumų, kad juostiniai pamatai nereikalauja sudėtingos technikos kaip kitų tipų (pvz: gręžtiniams pamatams). Surenkamų pamatų pranašumas – juos galima įrengti ženkliai greičiau, taip pat už pigesnę sumą. Tad laikas ir kaina yra didžiausi svertai renkantis pamatus.

Abiejų pamatų procesas yra panašus. 

Bendroji įrengimo eiga monolitiniams pamatams: pirmiausia iškasama tranšėja ar duobė (priklauso nuo to, ar norėsite rūsio), sumontuojami klojiniai. Į jų vidų dedami karkasai iš armatūros, kurie yra užliejami betonu. Kol betonas stingsta – jis tankinamas giluminiu vibratoriumi. Po kelių savaičių pradedami kiti darbai. Galutinis laikas, po kurio sustingsta betonas – apie mėnesis laiko.

Juostiniams pamatams pirmas žingsnis – įrengti papėdę. Ji dažniausiai įrengiama iš tų pačių betoninių blokų, iš kurių bus daromos ir pačios sienos.

Antras žingsnis – sumontuojami klojiniai, sudedamas armatūrinis karkasas ir vidus užbetonuojamas. Taip susidarę stulpeliai susispaudžia per susiformavusią skylę ir pačio grunto spaudimo jėga jų neįtakoja. Belieka tik blokeliai užpildyti betonu ir palikti juos džiūvimo procesui.

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *